تحلیل تکنیکال مرقام - 1400/06/17

چهارشنبه، 1400/6/17

تاریخچه ایران مرقام

یکی از منحصر به فرد ترین شرکتهای بازار سرمایه کشور به لحاظ نوع خدمت رسانی و حوزه ی فعالیت بدون شک مرقام است. این شرکت 65 سال قبل با اخذ نماینگی از شرکت بین المللی و مشهور NCR شروع به فعالیت کرد و تا 13 سال زیر پرچم این کمپانی به ارایه خدمات خود به جامعه هدف و مشتریان خود مبادرت می ورزید اما در سال 1362 با واگذاری این شرکت به به دولت نام آن به خدمات دستگاههای محاسباتی ایران ارقام تغییر یافت و فصل جدیدی از فعالیتهای این نماد ارزشمند آغاز گردید. مرقام در سال 1384 با پذیرش در سازمان بورس اوراق بهادار تهران عملا بورسی شد و در زمره معدود شرکتهای فعال در حوزه ی مهم و استراتژیک فناوری اطلاعات که در بورس مورد معامله قرار می گیرد قرار گرفت.

خودپردازهای بانکی حوزه ای که مرقام در آن می درخشد

اولین خودپردازهای بانکی با نام عابر بانک، توسط ایران مرقام در سال 1370 برای بانکهای سپه و ملت نصب و راه اندازی شد و سپس با  استقبال بی نظیر از این خدمت نوین به سایر بانکهای کشور و موسسات مالی برجسته تعمیم پیدا کرد. تجربه مرقام در واردات این دستگاهها و پشتیبانی فنی از آنها باعث شده است این شرکت شهرت و آوازه ی منحصر به فردی در این حوزه بدست آورده و در صدر شرکتهای فعال در این حوزه از نظر سرعت و کیفیت خدمات قرار بگیرد.

دوران پر فراز و نشیب مرقام

این شرکت در طی 65 سال فعالیت خود دوران پر فراز و نشیبی را سپری کرده است و طی سالهای اخیر متاسفانه با وجود تلاشهای تحسین بر انگیز همچنان به دلایل متعد زیان ده بوده است. در سال جاری با استناد به گزارشات کدال ایران ارقام دچار یک دگردیسی کامل شده است و به نحو شگرفی در پارامترهای سود سازی متحول شده است. بطوریکه در گزارش فعالیت ماهیانه منتهی به مرداد ماه سال جاری با کسب درآمد 12/5 میلیارد تومانی نسبت به ماه گذشته شاهد جهش 36 درصدی بوده است که برای این شرکت که فقط 500 میلیون برگه سهم دارد قابل توجه است. همچنین درآمد مرداد ماه 1400 نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان دهنده ی رشد 79 درصدی می باشد که این واقعیت نشان از تحول اساسی در سود سازی شرکت در سال جاری دارد.

مرقام  در 11 ماه سال مالی جدید مرقام با رسیدن به بیش از 93 میلیارد تومان درآمد گام بلندی در تحقق برنامه های تدوین شده ی خود برای سال مالی جدید برداشته است و موفق به ثبت رشد فوق العاده ی 4081 درصدی شده است که یکی از منحصر به فردترین رکوردهای مثبت گزارشات کدال مرداد ماه کل بورس ایران می باشد. به این ترتیب مرقام نشان داد که وارد فصل جدیدی از فعالیت های خود شده است که دورنمای درخشان پیشروی شرکت را تضمین خواهد کرد. اخیرا مرقام با منعقد کردن یک قرارداد مهم با شرکت پرداخت نوین آرین موفق به اخذ پشتیبانی کلیه دستگاههای خود پرداز برند WINCORE بانک اقتصاد نوین شده است. لازم به یادآوری است که پیشتر پشتیبانی کلیه دستگاههای خودپرداز برند NCR این بانک نیز با مرقام بوده است. این قرارداد باعث رشد سود آوری این نماد در سال مالی جاری و سالهای آینده خواهد شد و تاثیر مهمی روی صورتهای سود و زیان شرکت خواهد گذاشت.

مسیر تکنیکالی ایران ارقام در شهریور 1400

این شرکت با توجه به فکتهای بنیادی ارایه شده و برنامه های جذاب توسعه ای که تحولات اساسی در سود سازی شرکت را رقم زده است مورد توجه تیم تحلیل بورس نما قرار گرفته است. از این رو با بررسی مسیر تکنیکالی این نماد، مقاومتها و حمایتهای آن بررسی و با شما در قالب این ویدیو به اشتراک گذاشته شده است که امید است مورد توجه شما قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات