تحلیل تکنیکال شاخص بیمه - 1400/06/04

پنجشنبه، 1400/6/4

بیمه ضرورت زندگی امروز

شاخص نفوذ بیمه در جوامع مختلف یکی از مهمترین ملاکهای رشد و توسعه ی انسانی محسوب می شود. بیمه به عنوان یک الزام اجتماعی نقش پر رنگی در ثبات فعالیتهای اجتماعی و تداوم آهنگ رشد و توسعه اقتصادی کشورها ایفا می کند. در کشور ما بر اساس برنامه ششم توسعه ضریب نفوذ بیمه می بایستی به 7 درصد می رسید که متاسفانه بر اساس آخرین آمارهای ارایه شده از منابع معتبر و بیمه مرکزی کشور این ضریب هم اکنون حدود 3 درصد ارزیابی می گردد. یکی از مهمترین نقاط ضعف پوشش بیمه ای کشور عدم توجه به پوشش بیمه های زندگی در بین افراد جامعه است. بیمه هایی که علاوه بر دارا بودن امتیازات بسیار زیاد در حوزه های مختلف، سرمایه گذاری های پرسود برای افراد تلقی می شوند که از این ناحیه به توانمند شدن افراد بیمه شده کمک شایان توجهی می کنند.متاسفانه حق بیمه تولیدی در زمینه ی بیمه های زندگی در کشور ما حدود 15 درصد می باشد در حالیکه این شاخص در ژاپن 66 درصد می باشد. توجه به بیمه های سرمایه گذاری عمر و زندگی در کشورهای توسعه یافته ناشی از فرهنگ صحیح و نهادینه شده ی بیمه در بین اقشار مختلف جامعه است که نتیجه آن توانمدی اجتماعی و استحکام روند توسعه در بخش درمان و خدمات اجتماعی می باشد. شرکتهای بیمه ای کشور و در راس آنها بیمه های ایران و آسیا و البرز در سالهای اخیر در راستای ترویج فرهنگ بیمه پذیری در جامعه گام های مهم و بلندی را برداشته اند اما در این عرصه هنوز با سطح مطلوب فاصله ی معنا داری داریم که امید است با بهبود نسبی اوضاع اقتصادی کشور با شروع به کار دولت جدید شاهد بهبود این شاخص در آینده نزدیک باشیم.

 اصلاحات فرسایشی شرکتهای بیمه ای در سال 99

سال گذشته برای بسیاری از شرکتهای بیمه ای سالی پر از اتفاقات مثبت بنیادی و رشد درآمدهای عملیاتی و بهبود سود سازی بود که در 5 ماه ابتدایی سال 1400 نیز این روند ادامه دار بوده است اما علی رغم اتفاقات مثبت بنیادی برجسته ، این شرکتها در بازار بورس اصلاحات قیمتی و زمانی بسیار سنگینی را پشت سر گذاشته اند و هنوز با سقف تاریخی خود در مرداد 99 فاصله دارند. هرچند در یک ماه اخیر روند مثبت و صعودی در اغلب نمادهای این گروه آغاز شده است اما تا رسیدن به  نقطه مطلوب که متناسب با پارامترهای بنیادی این گروه  باشد هنوز فاصله محسوسی وجود دارد. شرکتهای بیمه آسیا/ دانا/ البرز/ سامان / سینا /دی/ما و... در شاخص های توسعه درآمدهای عملیاتی در طی سال جاری با جهش قابل توجهی مواجه بوده اند و انتظار داریم روند مثبت آنها در نیمه دوم سال جاری نیز تداوم داشته باشد. از این رو به نظر می رسد فصل جدیدی از فعالیتهای شرکتهای بیمه ای در راه بوده باشد و با توجه به ارزندگی این شرکتها در قیمتهای فعلی، انتظار می رود توجه بازار به این گروه بسیار مهم بیش از پیش جلب شود. 

در این ویدیو به بررسی مسیر تکنیکالی شاخص گروه بیمه با استناد به ابزارهای موثق تحلیل تکنیکال پرداخته شده است که امید است مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات