تحلیل شاخص انبوه سازی - 1400/06/01

دوشنبه، 1400/6/1

آیا شاخص گروه انبوه سازی در مسیربازگشت به مدار صعود است؟

یکی از مهمترین شاخصه های رشد اقتصادی کشورها رشد متعادل و همگون و پایدار در بخش های زیربنایی و مسکن است. مسکن به عنوان یکی از نیازهای اولیه بشر نقش مهمی در اقتصاد کشورها بازی می کند. این صنعت به عنوان موتور محرک بسیاری از صنایع نظیر فولاد- سیمان - خدمات الکتریکی - سرامیک - لوازم خانگی و... مطرح بوده و رونق آن در بدنه ی اقتصاد کشور باعث تحرک و پویایی بیشتر خواهد شد. در صدر برنامه های دولت جدید توجه به جهاد مسکن سازی به منظور فایق آمدن بر مشکلات متعدد ناشی از تورم مسکن به چشم می خورد و اهتمام جدی در این زمینه بین ارکان تصمیم ساز شکل گرفته است. لذا انتظار داریم با شروع کار وزیر مسکن و شهرسازی دولت جدید و ذیل دستور ریاست محترم جمهوری برای حل کردن ریشه ای مشکل مسکن در طی سالهای آینده،  شاهد تحرک قابل قبولی در شرکتهای انبوه ساز در طی سال جاری باشیم.

شرکتهای فعال در این گروه در بازار سرمایه، در خلال ریزش بازار بورس در سال گذشته که تا خردادماه سال جاری تداوم داشت، اصلاحات عمیق و فرسایشی را پشت سر گذاشته اند و اکنون در محدوده ی قیمتی بسیار مناسبی قرار گرفته اند. شرکتهایی مثل ثشاهد و وساخت و ثمسکن  در این گروه در واقع هلدینگهای انبوه سازی کشور محسوب می شوند که در زیرمجموعه های پر پتانسیل خود پروژه های متعدد انبوه سازی را باز تعریف نموده اند که هریک از اهمیت بسزایی در حل مشکل مسکن در طی سالهای آتی برخوردار هستند. از طرف دیگر در این گروه شرکتهای ثباغ و ثنوسا با دراختیار داشتن مگا پروژه های ارزشمند از پتانسیل رشد بسیار زیادی برخوردار بوده و با توجه به حجم پروژه های باز تعریف شده از دورنمای بسیار روشنی برخوردار می باشند.

در این ویدیو به بررسی رفتار شاخص انبوه سازی از منظر تکنیکال پرداخته شده است و در این راستا مقاومتها و حمایتها و مسیر احتمالی این گروه مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است. امیدواریم این ویدیو مورد توجه شما خوبان قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات