تحلیل تکنیکال شاخص خودرویی - 1400/01/1

یکشنبه، 1400/1/1

خودرو از صنایع مهمی است که بعنوان یکی از نمادهای پیشرفت کشورها و نمایش قدرت صنعتی جوامع محسوب شود. صنعت خودرو به لحاظ ارتباط گسترده با زنجیره ای از صنایع قبل و بعد از خود، صنعتی کلیدی محسوب شد و دارای پتانسیل بالایی در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی است. برخی برآوردها حاکی از آن است که به ازای تولید هر دستگاه خودرو 2 شغل ایجاد می شود که 17 درصد آن اشتغال مستقیم خودرو-قطعه سازی و 83درصد آن اشتغال غیر مستقیم صنایع بالادستی و فعالیتهای خدماتی به خودرو خواهد بود. شروع دور جدید تحریم ها در سال 97  باعث فشار بر صنعت خودر کشور شده و شرکتهای خودرویی برای تامین قطعات با مشکلات فراوانی مواجه شده و  کاهش تولیدات و متعاقباً  کاهش فروش تاثیرات عمده ای در وضعیت بنیادی شرکتهای خودرو سازی داشته است.

با توجه به اهمین فوق العاده این صنعت به عنوان یک صنعت اشتغال زا و نقش محوری آن در شعار جهش تولید و ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد کشور و با عنایت به اصلاحات قیمتی زیاد سهم های این گروه طی 7 ماه اخیر و رسیدن به محدوده قیمتی جذاب امروز با استفاده از ابزارهای تکنیکال پرکاربرد بازار سرمایه تحلیل تکنیکال دقیقی پیرامون شاخص خودرو به عنوان آینه تمام نمای حرکت جمعی نمادهای این گروه آنجام داده ایم که امیدوارم مورد توجه شما عزیزان و همراهان سایت بورسنما قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات