تحلیل تکنیکال دریشمک- 1400/05/29

جمعه، 1400/5/29

ریشمک شرکتی صادرات محور با محصول منحصر به فرد

شرکت تولید و صادرات ریشمک با نماد دریشمک در سال 1348 در شهر شیراز تاسیس شده است و ماموریت آن تولید عصاره و پودر از گیاه شیرین بیان است.  شرکت توانایی تولید 1600 تن پودر و 600 تن عصاره را در طول سال داشته و عمده مواد اولیه این شرکت در داخل تولید می شود اما بخشی از مواد اولیه مورد نیاز شرکت از کشورهای ترکمنستان و آذربایجان خریداری شده و بنابراین برای تولید محصولات صادراتی خود نیازمند خرید بخشی از مواد اولیه با تامین ارز می باشد. بنابراین نرخ ارز و نوسانات آن تاثیر بسیار با اهمیتی بر صورتهای سود و زیان این شرکت داشته است. لازم به توضیح است که شیرین بیان عمدتا در صنایع غذایی و دارویی کاربرد داشته و قند آن بیش از 50 برابر بیشتر از قندهای معمولی ارزیابی شده است.  بنابراین به واسطه این ویژگی استثنایی شیرین بیان یک محصول ارزشمند می باشد که در صورت تداوم صادرات ارزش افزوده مناسبی را برای شرکت به همراه خواهد داشت.  شرکت ریشمک در دو سایت زرقان و لپویی مبادرت به تولید محصولات استراتژیک خود می کند و طرحهای توسعه ای خوبی را به منظور افزایش ظرفیت تولید در سایت لپویی در دست اجرا دارد.همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم 100 در100 محصولات شرکت صادراتی است و توسط یک شرکت کانادایی با نام لیکو گامز گلوبال خریداری می شود. نرخ فروش عصاره تولیدی شرکت هم بطور متوسط حدود 50 سنت از پودر ارزانتر می باشد. 

روند تکنیکالی ریشمک در مدار فرسایش

گزارشات اخیر ریشمک در سامانه کدال در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل گزارشاتی ضعیف ارزیابی می گردد و از این رو روند این سهم که شناوری بیش از 58 درصدی را دارد، در طی یک ماه اخیر فرسایشی بوده است. با توجه به تاثیرات منفی تحریم ها بر عملکرد صادراتی شرکت و افزایش شدید نرخ ارز در دو سال اخیر، چنانچه ریشمک بتواند از موانع تحریم به سلامت عبور کرده و صادرات خود را تداوم ببخشد دورنمای سود سازی این شرکت روشن خواهد بود اما در غیر این صورت نباید توقع سودسازی بالا در کوتاه مدت را از این نماد ارزشمند داشته باشیم.

در این ویدیو تحلیل تکنیکال ریشمک با استفاده از ابزارهای موثق تحلیل تکنیکال برای شما عزیزان و همراهان سایت بورس نما آماده شده است که امید است مورد توجه شما قرار بگیرد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
نام: داریو | جمعه، 1400/5/29

👈درگیر دعوای مدیریتیه فعلا مددی نامی را باید بندازن بیرون

لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات