سایت‌های ضروری بورس و فرابورس

سایت های بورسی
شنبه، 1400/2/18

اگر بخواهید در هر زمینه‌ای به صورت اصولی و حرفه‌ای کار کنید، یک سری ابزار نیاز دارید. ابزارهای لازم برای یک معامله‌گر سهام هم سایت‌های آنلاینی هستند که درک صحیحی از شرایط بازار، شرکت‌ها، نمودارها و سوابق سهام و ... در اختیار او قرار بدهند. در این پست می پردازیم به سایت های ضروری یا واجبی که هر معامله کننده باید آنها را بشناسد و طرز استفاده از آنها را به خوبی بداند.

1- شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (tsetmc)

سایت tsetmc.com یکی از سایت‌هایی است که معامله‌گران سهام یا همان تریدرها به دفعات به آن مراجعه می‌کنند. در این سایت تقریبا هر آنچه که در خصوص انواع قیمت سهام، حجم معامله شده، اطلاعات حقوقی و حقیقی، نمودارها، سوابق معاملاتی در ادوار مختلف، اطلاعات سهامدار عمده، پیام‌های ناظر، دسترسی به ابزارهای تحلیل تکنیکال، فیلترنویسی و بسیاری دیگر از اطلاعات لازم در آن گرد هم آمده است. البته مشاهده شده است که گاهی دسترسی به این سایت ممکن نمی‌باسد، می‌توانید در صورت لزوم به پسوند ir آن به نشانی tsetmc.ir هم مراجعه نمایید.

2- سامانه اطلاع‌رسانی ناشران کدال (Codal)

سایت کدال، دیگر وبسایتی است که از اهمیت زیادی برخوردار است و تمام اطلاعات پشت صحنه شرکت‌ها در این سایت انعکاس می‌یابد. اطلاعاتی از قبیل گزارشات ماهانه و سالانه، نشست ها یا جلسات مهم، گزارش جلاسات و مجامعی مانند مجامع فوق‌العاده، مجامع عمومی سالیانه و تقسیم سود، اطلاعات بنیادی، تغییرات در روند کار شرکت، راه اندازی خطوط تولید، افزایش سرمایه، الزامات به گزارش شرکت توسط سازمان بورس، اطلاعیه دلایل توقف و بازگشایی و بسیاری از اطلاعات دیگر که شما را قادر به تحلیلی بنیادی از شرکت ها می‌کند، در این سامانه در اختیار سهامداران قرار می‌گیرد.

3- سازمان بورس و اوراق بهادار (SEO)

سایت سازمان بورس و اوراق بهادار هم از سایت‌های دیگری است که ممکن است علاقه مندان به بازار سرمایه برای کسب اطلاعات کلی از بخش های درون سازمانی بورس و معاونت ها، آخرین خبرهای بازار سرمایه و سایر اطلاعات کلی در زمینه اوراق بهادار بدان مراجعه نمایند.

4- بورس اوراق بهادار تهران (TSE)

سایت بورس اوراق بهادار تهران محدود می‌شود به شرکت‌های موجود در بازار بورس و خبرهای پیرامون این بازار که اطلاعات مربوط به نمادهای مربوط به بازار بورس در آن ارائه می‌شود.

5- فرابورس ایران (IFB)

سایت فرابورس ایران هم به طور اختصاصی می‌پردازد به شرکت های موجود در بازار فرابورس و بازار پایه فرابورس و سایر شرکت‌های زیرمجموعه آن و خبرهای پیرامون آنها.

6- تالار مجازی بورس ایران (irvex)

چنانچه تازه کار هستید یا می‌خواهید نتایج تحلیل‌های خود را به بوته آزمایش بگذارید، سایت تالار مجازی بورس ایران می‌تواند به شما کمک کند تا بدون داشتن پول و در محیطی خارج از سود و ضررهای واقعی و به صورت مجازی اقدام به خرید سهام کنید و نتایج خرید خود را بررسی کنید. البته این سایت امکان دریافت جایزه برای کسانی که موفق می شوند از رقابت در خرید مجازی خود بیشترین سود را کسب کنند نیز فراهم کرده است که می تواند برای تازه‌کارها یا کسانی که قصد یادگیری دارند، جالب توجه باشد.

7- سامانه سجام (sejam)

سامانه سجام، دیگر سایتی است که در ابتدای ثبت نام در کارگزاری‌ها به آن مراجعه می کنند. در این سایت اطلاعات جامع مشتریان یا همان اطلاعات هویتی آنان ثبت می‌گردد. برای دریافت سهام عدالت و همچنین سود مجامع شرکت‌ها، ثبت نام و احراز هویت در این سایت ضروری است.

8- سامانه الکترونیکی سهام عدالت (samanese)

سایت سامانه الکترونیکی سهام عدالت، از سایت هایی است که سهامداران عدالت برای دریافت اطلاعات در خصوص سهام عدالت به آن مراجعه می‌کنند.

9- درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

استفاده از سایت درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه تنها برای کاربران سجامی شده امکان پذیر است. که اطلاعاتی از تمام دارایی های سهام شما در آن به نمایش گذاشته می شود. گاهی ممکن است سهامی را خریداری کرده باشید، اما در پرتفوی سامانه کارگزاری شما به هر دلیل به نمایش در نیامده باشد، با مراجعه بعه این درگاه می توانید از داشتن آن اطمینان خاطر یابید و سپس اطلاعات لازم برای حل این مشکل را از کارگزاریتان پیگیر شوید.

10- کارگزاری ها

هر یک از کارگزاری‌ها نیز چندین سایت و پلتفرم در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند که سهامداران برای خرید و فروش سهام از آنها بهره می‌گیرند. در پستی جداگانه در خصوص کارگزاری‌های مختلف و سامانه‌های معاملاتی آنها مطالبی خدمت همراهان بورس‌نما ارائه خواهد شد.

توجه: این پست در صورت لزوم در آینده به روزرسانی خواهد شد.

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات