آشنایی مقدماتی با رمز ارز یا کریپتوکارنسی

  رمز ارز یا کریپتوکارنسی
دوشنبه، 1400/1/9

1- رمزارز که به انگلیسی Cryptocurrency خوانده می شود، یکی از گونه‌های ارز دیجیتال مجازی است که از فناوری رمزنگاری در ایجاد آن استفاده شده است و معمولاً به صورت غیر متمرکز (Decentralized) اداره می‌شود و بر پایه تکنولوژی بلاک چین (Blockchain) است.
2- بیت کوین (Bitcoin)، اتریوم (Ethereum)، تتر (Tether)، ریپل (Ripple)، بیت کوین کش (Bitcoin Cash)، لایت کوین (Litecoin) و دش (Dash) هفت رمز ارز معروف بازار ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده هستند.
3- بیت کوین دامیننس (Bitcoin Dominance) به معنی درصد تسلط یا سلطه بیت کوین در بازار است. در واقع دامیننس شاخصی است که میزان تسلط را می سنجد و نشان می دهد که درصد سهم یک ارز از کل بازار چقدر است. سایت https://coin360.com اطلاعات دامیننس را به شما ارائه می دهد که با توجه به این معیار می توان پی برد که آیا وقت ورود به بیت کوین است یا سایر ارزها.
4- سایت www.tradingview.com و اپلیکیشن سیگنال می توانند اطلاعات مفیدی را برای تحلیل رمز ارزها در اختیار معامله گران قرا دهند.
5- نهنگ ها معامله گران سرمایه داری هستند که روی آینده یک ارز دیجیتال خوش‌ بین هستند و مبالغ سنگینی روی آن ها سرمایه گذاری می‌کنند. نهنگ‌ها آنقدری سرمایه دارند که بتوانند قیمت را به صورت تصاعدی افزایش دهند یا اصطلاحا «پامپ» (Pump) کنند. به ویژه در ارزهای کوچکتر که ارزش کل بازار نهایتا ۱ میلیارد دلار بوده و آینده درخشانی می توانند داشه باشند، امکان رخ دادن این اتفاق زیاد است.
6- به ارزهای رمزنگاری شده که بعد از بیت کوین معرفی شده اند، مانند اتریوم، لایت کوین و … اصطلاحا آلت کوین (Altcoin) می گویند.
7- نام مستعارخالق ناشناس بیت کوین ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) می باشد و هیچ کس نمی داند که ساتوشی ناکاموتو کیست و هویت او فاش نشده است.
8- کوچک‌ترین واحد بیت کوین ساتوشی نام دارد. هر بیت کوین را می ‌توان به 100 میلیون واحد تقسیم کرد و هر ساتوشی، یک صد میلیونم بیت کوین است. دیگر واحدهای بیت کوین، میکرو بیت کوین و میلی بیت کوین می باشند.

امیدوارم مطالب بالا که نکاتی مقدماتی از رمز ارزها بودند، مفید واقع شده باشند. در آینده نکات بیشتری را در رابطه با رمزارزها خدمت  شما ارائه خواهم کرد.

علیرضا مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
نام: داریوش | جمعه، 1400/1/20

👈کلاه برداریه این رمز ارزها

🔸پاسخ: ممنون از ثبت دیدگاهتون. هدف ما هم آموزش و معرفی تعدادی از رمز ارزهای شناخته شده و مفاهیم ابتدایی دنیای ارزهای دیجیتال و رمز ارزها جهت آگاهی بحشی به دوستان هست تا اسیر این کلاهبردارها و واسطه ها نشوند. منکر این نیستیم برخی در داخل کشور بخواهند از آگاه نبودن افراد در همه زمینه ها سودجویی و سو استفاده کنند. خوشحال میشیم اگر تجربه ای از کلاه برداری رمز ارزها دارید، با دیگران هم به اشتراک بگذارید.

لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات