مدیریت و کاهش اضطراب معاملات

کاهش استرس معاملات
شنبه، 1399/12/23

چرا و چگونه استرس معاملات بورس را باید کاهش دهیم؟

همه ما در خصوص معامله‌گران موفق مطالب زیادی در جراید، رسانه‌ها و فیلم‌ها دیده خوانده یا شنیده‌ایم. روش موفقیت آقای الف، استراتژی معاملاتی خانم فلان، تحلیل‌های تکنیکال و بنیادی و ... چیری است که زیاد به آنها پرداخته شده است؛ اما آنچه که نقش آن کم‌رنگ‌تر به ما نمایانده شده است، روش‌های کنترل بر اعصاب، هیجان، استرس و تصمیم‌گیری‌های تحت شرایط فشار است. هدف ما در این مقاله کنکاش در این بُعد مخفی و پر اهمیت از زندگی معاملاتی هر شخص است؛ تا بتوانیم روش برخورد صحیح با شرایط پر استرسی که دامنه آن حتی زندگی عادی هر شخصی را تحت تاثیر قرا می‌دهد بداینم. گرچه هرکس ممکن است روش‌های منحصر به فردی برای حل این مشکلات بیابد و اتفاقا پیشنهاد ما شناخت خود و حل مشکل به شکل شخصی و انحصاری است؛ اما در این جزوه نکاتی ساده، با اهمیت و کاربردی برای عموم را خدمتتان ارائه می‌کنیم که مجبور نشوید تمام زندگی خود را به پای معاملات پراسترس بکشانید. درواقع هدف ما این است که نگذاریم یک اضطراب طبیعی به پریشانی که منجر به اختلال در عملکرد می‌شود تبدیل گردد.

مجموعه بورس نما در این pdf که با درج منابع گرد آوری شده در آن ضمن احترام به حقوق مولف منبع مناسبی را فراهم کرده است تا معامله گران بازار سرمایه بتوانند بهتر اضطراب و استرس معاملاتشان را مدیریت کنند و بتوانند آن را تا حدود زیادی کاهش دهند. این مقاله با کلیک بر جزوه مدیریت و کاهش اضطراب معاملات قابل دسترسی است.

یک نکته از وارن بافت در خصوص کنترل اعصاب در معاملات

یادتون باشه آقای وارن بافت که از او به عنوان یکی از موفق ترین سهامداران بازار سرمایه نام برده می شود مطابق تصویر زیر گفته است: «در بازار سهام داشتن یک سیستم عصبی مناسب، از بهتر داشتن یک مغز خوب جواب می دهد.»

کنترل استرس معاملات

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات