رویکردهای وهور در سال 1400

رویکردهای وهور در سال 1400
پنجشنبه، 1400/6/25

وهور از برنامه های مهم خود در سال جاری رونمایی کرد

وهور در سال جاری از عزم خود بر تحول اساسی در رویکرد عملیاتی خود رونمایی کرده است. محورهای عملکرد وهور توسط مدیرعامل این شرکت تشریح شده است که در این مطلب به رویکرد این شرکت می پردازیم.

افزایش راندمان نیروگاههای وهور برنامه اول شرکت

در حال حاضر تجهیزات مورد نظر برای نیروگاه های گازی و سیکل ترکیبی توسط شرکت «مپنا» برای نیروگاه های کلاس E تولید می شود. این تولیدکننده داخلی در سال های گذشته نیروگاه های کلاس E با رادمان ۴۸ درصد احداث می کرد اما اکنون با به روزرسانی تکنولوژی خود، توانسته است رادمان نیروگاه ها را به ۵۳ درصد برساند.
هرچه راندمان نیروگاه افزایش یابد، میزان مصرف سوخت کاهش می یابد، مجموعه «وهور» در نظر دارد تا با مشارکت چند شرکت دیگر، تکنولوژی احداث نیروگاه های کلاس F و H را از شرکت ایتالیایی «آنسالبه» به ایران منتقل کند. با انتقال تکنولوژی کلاس F، راندمان نیروگاه ها به ۵۸ درصد و با انتقال تکنولوژی کلاس H، راندمان نیروگاه ها به ۶۳ درصد می رسد.

برنامه ورود به طرح های B.O.T

وهور اخیرا طی یک افشا از تاسیس سه شرکت جدید خبر داده است که برای نیروگاههای چادرملو و گل گهر که اخیرا قرارداد های B.O.T آنها امضا شده است ایفاگر نقش های کلیدی می باشند. این قراردادها ماهیت برد - برد دارند و درآمد وهور از بابت فروش برق اولا نقد شونده و ثانیا یورویی بسته شده است. قیمت پایه به مدت 15 سال 1.5 یورو بسته شده است.
این قرارداد کمک می کند درآمد شرکت تحت تاثیر تکانشهای ارزی متضرر نشده و نکته دوم این است که ازآنجایی که تجهیزات نیروگاههی وارداتی است از طریق درآمد ارزی حاصل شده مشکلی بابت اورهال نیروگاهها و تاسیس نیروگاههای جدید وهور را تهدید نمی کند.

وهور و نیروگاههای تجدید پذیز با تجربه موفق در منجیل

اولا نرخ خرید برق از نیر.گاههای تجدید پذیر بسیار بالاتر از نیروگاههای معمولی است. ثانیا منجیل در حال حاضر امکان افزایش تولید برق تا 150 مگاوات را دارد و شرکت هماهنگی تنگاتنگی با شرکتهای دانمارکی به این منظور برقرار کرده است. امیدواری بسیاری در حوزه افزایش 50 مگاواتی این نیروگاه وجود دارد. سود خالص منجیل در سال قبل برای وهور 200 میلیارد تومان بوده است انهم با 90 مگاوات تولید. منجیل 150 مکاواتی هدف میان مدت وهور است.
از طرفی نیروگاه جاسک هم به عنوان یک تجربه موفق بزودی افتتاح و این مدل نیروگاهها بسرعت توسط وهور طراحی و افتتاح خواهد شد.
در کنار اینها تاسیس نیروگاههای خورشیدی هم توسط تابان آسیا از زیرمجموعه های وهور در دستور کارشرکت قرار دارد..
 

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات