عملکرد عالی شصفها در سال 1400

عملکرد عالی شصفها در سال 1400
سه‌شنبه، 1400/6/16

گزارش_فعالیت_ماهانه دوره_1_ماهه منتهی به 1400/05/31

یکی از شرکتهای فعال در صنعت پتروشیمی ایران که از حیث تنوع تولید محصولات آروماتیک در کشور بی رقیب می باشد،پتروشیمی اصفهان با نماد شصفها است. در بررسی و تجزی و تحلیل های تیم بورس نما بر روی گزارشات این شرکت در سال جاری ، عملکرد استثنایی این شرکت بیش از پیش مورد تایید قرار گرفت و به این منظور فکتهای مهم گزارش اخیر شرکت با شما دوستان گرامی به اشتراک گذاشته شده است.

▪️ شصفها طی عملکرد 1 ماهه منتهی به 1400/05/31 معادل 2,106,100 میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که با این فروش  نسبت به دوره 1 ماهه مشابه سال قبل شاهد  238% افزایش در این فاکتور بنیادی هستیم.

▪️این شرکت با سرمایه ثبت شده 30 میلیارد تومانی که با مارکت این شرکت فاصله بسیار زیادی دارد، طی عملکرد 5 ماهه سال مالی منتهی به 1400/12/29 مبلغ 11,472,877 میلیون ریال درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 168% رشد داشته است. از این مقدار فروش قریب به  700 میلیارد تومان فروش صادراتی و 450 میلیارد تومان فروش داخلی این شرکت می باشد که برای شرکتی با 300 میلیون سهم رقم قابل توجهی است.

تجزیه و تحلیل این گزارش نشان می دهد که  اولین گام مثبت در شصفها در گزارشات شرکت در سال جاری نمود پیدا کرده است و آنهم تولید رافینیت به عنوان محصولی که مدتها در سبد شصفها جایگاهی قابل توجهی نداشت، می باشد. همچنین شرکت تولید مهمترین محصول خود که انیدرید فتالییک است، پله پله در هر گزارش بیشتر کرده و از این رویکرد به عات گرانتر بودن این محصول نسبت به سایر محصولات منتفع شده است.

طرح های مهم پتروشیمی اصفهان برای جهش تولید

دو طرح از یک دهه قبل امکان سنجی شده بود که بیش از 80 درصد کارها نهایی و زیر ساختها ایجاد شده و متاسفانه با ماجرای ماهان به حاشیه رفت. هر دو طرح در حال تکمیل و نهایی شدنه و در سال جاری شاهد به بهره برداری رسیدن هر دو خواهیم بود:
1- تولید PA
2- تولید فنل
هردو مراحل تولید آزمایشی را سالها قبل طی کرده اند و مشکل ساختاری برای تولید این دومحصول در پتروشیمی اصفهان وجود ندارد. همچنین، طرح های اولویت دار مجموعه مربوط به توسعه زیرساختهای دریافت خوراک از شپنا و اورهال و نوسازی اتاق کنترل فرایند و ابزارهای کنترل کننده آن و وارد مدار شدن محصول جدید سیکلو هگزان است.
طرح مهم تولید آروماتیکهای سنگین در کنار تحول اساسی در سقف تولید بنزن تولوین انیدرید فتالییک و پارازایلن هم اکنون در فاز بررسی نهایی و تصویب هیات مدیره شرکت شصفها می باشد که با ضایعه درگذشت مهندس الهی مذیرعامل کوشای مجموعه در اثر پاندمی کرونا به تعویق افتاده است.

امید است این شرکت پرپتانسیل بزودی راه خود را به بازار بالاتر باز کرده و از مشکلات حقوقی پرونده سهامدار عمده سابق رها شود.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات