مجمع سود تاصیکو 1400 و زمانبندی پرداخت

سود نقدی مجمع تاصیکو
چهارشنبه، 1400/5/20

تشکیل مجمع تاصیکو و دستورات جلسه

مجمع عمومی عادی سالیانه تاصیکو یا شرکت سرمايه گذاري صدر تامين برای سال (دوره) مالی منتهی به 1400/02/31، از ساعت 10:00 روز چهار شنبه مورخ 1400/05/20 در آدرس تهران، آدرس خيابان وليعصر، بالاتر از خيابان جام جم، نرسيده به چهار راه پارک وی، مجموعه فرهنگي ورزشي تلاش با دستورات جلسه زیر و با مشارکت حدود 86 درصدی سهامدارن این شرکت برگزار گردید و مصوبات و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ گردید.

- استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی.
- تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1400/02/31
- انتخاب حسابرس و بازرس قانونی
- انتخاب روزنامة کثیر‌الانتشار
- انتخاب اعضای هیئت‌مدیره
- تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره
- تعیین پاداش هیئت مدیره
- و سایر موارد

سود مجمع تقسیمی به ازای هر سهم در سال 1400 نیز شاید از جذابیت های این مجمع برای برخی از سهامدارن تاصیکو باشد که در ادامه این خبر، مبلغ اختصاص یافته به هر سهم که گاهی سود نقدی هم نامیده می شود و زمانبندی پرداخت و واریز آن نیز در ادامه به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

با توجه به محدودیت های ناشی از کرونا، این مجمع با محدوديت حضور سهامداران (حداکثر 15 شخص حقيقي يا حقوقي) امکان پذیر بود که به همین دلیل سهامداران از طريق ويدئو کنفرانس با مراجعه به سايت شرکت سرمایه گذاری صدر تامین توانستند نسبت به مشاهده مجمع و مطرح کردن سوالاتشان اقدام نمایند.

سود تقسیمی مجمع تاصیکو در سال 1400

در پایان مجمع عمومی عادی تاصیکو تصمیم بر این گرفته شد که 98 درصد از سود قابل پرداخت به هر سهم تاصیکو پرداخت گردد که این یعنی 825 ریال سود به ازای هر سهم در سال 1400 برای تقسیم بین سهامدران در نظر گرفته شده است و زمان واریز یا دریافت آن به شرح زیر ذکر شده است.

زمانبندی پرداخت سود تاصیکو و مدارک لازم

مطابق اطلاعیه کدال منتشر شده در تاریخ 1400/05/17 زمانبندی پرداخت سود تاصیکو به شرح زیر است:

الف- سهامدارن حقیقی

- پرداخت از طریق سامانه سجام در آذر ماه 1400.

ب- سهامدارن حقوق

- در موعد مقرر قانونی با توجه به تعداد سهام هر کد حقوقی از طریق واریز به حساب بانکب معرفی شده آنان طبق نامه کتبی.

با توجه به ناقص بودن این اطلاعات (مثلا برای سهامدارن فاقد کد سجام، سبد گردان ها و صندوق های سرمایه گذاری و یا تفکیک سهامداران حقوقی با توجه به تعداد سهام و بانک مورد مراجعه برای دریافت سود)، در خود این اطلاعیه ذکر شده است که تاریخ دقیق پرداخت متعاقبا اعلام خواهد شد که وبسایت بورس نما نیز پس از دریافت این اطلاعات آن نسبت به بروز رسانی این خبر اقدام خواهد کرد.

خبرهای امیدوار کننده مدیرعامل برای سهامداران تاصیکو

در این مجمع محمدرضا سلیمانیان، مدیر عامل، خبرهای امیدار کننده ای به سهامداران در خصوص حال و آینده شرکت سرمایه گذاری تاصیکو ارائه داد که برخی از آنها عبارتند از:

- 10 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور در سال گذشته.

- در دو سال آینده ارزش آفرینی های این هلدینگ بسیار بیشتر خواهد شد.

- بخش معدن پتانسیل های عظیمی دارد که در سال های آینده، نجات بخش اقتصاد کشور خواهد شد و مزیت های رقابتی و واقعیت های موجود در شرکت چشم انداز روشنی از سرآمد شدن در صنایع نوین معدنی دارد.

- فعالیت های هلدینگ صدر تامین در زمینه صنایع فلزی، بازرگانی و صادرات، صنایع غیر فلزی، اکتشافات و نوآوری است.

- پیش بینی از کسب 38 درصد از بازار تولید طلای کشور در سال های آتی.

- بهره برداری از کارخانه فراوری طلای کردستان با ظرفیت 535 کیلوگرم طلای 24 عیار تا چند روز آینده.

- بهره برداری از فاز اول کارخانه طلای سیستان در 18 ماه آینده.

سایر اطلاعات در خصوص تاصیکو

برخی سهامداران و به خصوص تازه واردهای بورس ممکن است برایشان این سوال پیش بیایید که آیا این سود به آنها نیز تعلق می گیرد یا اینکه نماد تاصیکو کی و به چه نحوی بازگشایی می شود؟ در پایخ باید گفت سود مجمع تاصیکو به تمام کسانی تعلق می گیرند که زمان تشکیل مجمع، آن را در پرتفوی خود داشته اند و به اصطلاح با سهم به مجمع رفته اند. بازگشایی نماد هم احتمالا دو روز کاری بعد از مجمع باشد که در روز بازگشایی، این سهم بدون محدودیت دامنه نوسان بازگشایی خواهد شد؛ نکته ای دیگگر هم که باید در نظر داشته باشید این است که در روز بازگشایی، سود تقسیم شده که برابر با 825 ریال است، از آخرین قیمت روی تابلوی آن کم خواهد شد و این قیمت تئوری جدید، مبنای قیمت پایه خواهد بود. با این حساب با توجه به اینکه قیمت پایانی تاصیکو قبل از مجمع برابر با 11,590 ریال بوده است، با کم کردن 825 ریال از آن، در روز بازگشایی 10765 ریال قیمت پایه سهم خواهد بود که باید دید آیا با وجود خبرهای خوبی که مدیر عامل تاصیکو از چشم اندازهای مثبت آینده تاصیکو در اختیار سهامداران قرار داده است، با مثبت خوبی بازگشایی خواهد شد یا خیر. سهامدارانی هم که این سوال ذهنشان را درگیر کرده است که اگر در روز بازگشایی سهم را بفروشند، همچنان سود به آنها تعلق می گیرد یا خیر باید گفت بله و مشکلی از این جهت وجود ندارد.

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات