سود مجمع فولاد 1400 و زمانبندی پرداخت

سود تقسیمی فولاد 1400
دوشنبه، 1400/5/18

مجمع شرکت فولاد مبارکه اصفهان (نماد فولاد)

جلسه تکمیلی مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد مبارکه با نام نماد فولاد که به دلیل آماده نبودن گزارش حسابرس و بازرس قانوني در خصوص صورت هاي مالي سال مالي منتهي به 1399/12/30 به تاریخ 1400/05/11 موکول شده بود، برگزار گردید و در خصوص برخي دستورات تصمیم گیری نشده، تصمیمات لازم اتخاذ گردید که از جمله آنها تقسیم سود سالانه بود که در ادامه این پست از وبسایت آموزشی تحلیلی بورس نما در خصوص مقدار سود تقسیمی و زمانبدی پرداخت سود سهام فولاد و نحوه واریز و دریافت آن که گاهی نزد سهامداران سود نقدی نیز نامیده می شود، اطلاعات لازم ارائه می شود.

سود تقسیم شده فولاد در سال 1400

مطابق مصوبات مجمع برگزار شده در 1400/05/11، سود تقسیمی مجمع برای هر سهم برابر با 4,00 ریال معادل با 40 تومان تصویب شد تا به سهامدارن شرکت فولاد مبارکه اصفهان پرداخت گردد. این مقدار سود معادل 30 درصد از سود قابل تقسیم بود که برابر با سود خالص 1,306 ریال ساخته شده در سال مالی منتهی به پایان سال 99  به ازای هر سهم است.

زمانبندی پرداخت سود فولاد و مدارک لازم

مطابق اطلاعات منتشر شده به عنوان اصلاحیه زمانبندی پرداخت سود فولاد در تاریخ 1400/05/17، برنامه زمانبندی پرداخت سود سهام فولاد به این صورت است:

الف- سهامداران حقیقی

- سود سهامداران حقیقی احرازهویت شده در سامانه سجام از تاریح 1400/06/20 به حساب معرفی شده در سامانه سجام پرداخت می گردد.

- سود سهامدارن حقیقی احراز هویت نشده در سامانه سجام از تاریخ 1400/08/10 تا پایان سال 1400 به صورت نقدی از طریق مراجعه به بانک تجارت به آنان پرداخت می گردد.

- سود سهامداران حقیقی دارای مطالبات از سال های قبل، از تاریخ 1400/08/10 تا پایان سال 1400 به صورت نقدی از طریق مراجعه به بانک تجارت به آنان پرداخت می گردد.

مدارک لازم برای سهامداران حقیقی مراجعه کننده به بانک تجارت:

  •  اصل کارت ملی سهامدار
  •  ارائه کد معاملاتی یا کد بورسی

وکلای سهامداران علاوه بر مدارک بالا، باید اصل و کپی وکالتنامه و اصل و کپی کارت ملی خود را نیز همراه داشته باشند.

ب- صندوق های سرمایه گذاری

- سود سبدها و صندوق های سرمایه گذاری، از تاریخ 1400/08/10 تا پایان سال 1400 از طریق بانک تجارت به آنان پرداخت می گردد. برای مشاهده مدارک لازم برای دریافت سود، توضیحات انتهای این بخش را ببینید.

ج- شرکت های سبدگردان

سود سهام سبدگردان ها با ارسال قرارداد سبدگردانی و اعلام شماره حساب و شماره شبای حساب بانکی، مستقیما از طریق شرکت همزمان با سهامداران حقیقی به آنان پرداخت خواهد شد.

د- سهامداران حقوقی

- سود سهامداران حقوقی دارای کمتر از 400 میلیون سهم، از 1400/10/01 تا پایان سال 1400 با مراجعه به  بانک تجارت از طریق انتقال به حساب سهامدار به آنان پرداخت می گردد.

- سود سهامداران حقوقی دارای بیشتر از 400 میلیون سهم، از 1400/12/01 تا پایان سال 1400 به حساب سهامدار واریز خواهد شد.

هـ- مدارک لازم  دریافت سود فولاد برای حقوقی های کمتر از 400 میلیون سهم و صندوق های سرمایه گذاری

1- ارائه کد معاملاتی یا کد بورسی
2- نامه معرفی شماره حساب شرکت در یکی از بانک های متصل به سیستم شتاب به امضای مدیران صاحب امضای مجاز
3- تایید کتبی شماره حساب بانکی از شعبه بانکی که در آن حساب دارند.
4- اصل و کپی کارت ملی نماینده سهامدار
5- تصویر آخرین روزنامه رسمی شامل آخرین تغییرات مدیران صاحب امضا (ممهور به مهر شرکت)

جدول زیر به صورت خلاصه موارد گفته شده را پوشش داده است:

زمان سود واریز مجمع فولاد

در صورتی که نیار به اطلاعات بیشتری دارید می توانید اطلاعیه کدال پرداخت سود فولاد در روزنامه اطلاعات را نیز دانلود و بررسی نمایید.

سهامداران محترم توجه داشته باشند، این آخرین اطلاعاتی است که در تاریخ 17مرداد 1400 به روزرسانی شده است و با زمانبندی قبلی که در 16 مرداد 1400 ارائه شده بود و نام بانک نیز در آن درج نشده بود، تفاوت هایی دارد.

سود فولاد به چه کسانی تعلق می گیرد؟

بسیاری از سهامدارن تازه وارد ممکن است برایشان این سوال پیش بیاید که آیا سود فولاد به من نیز تعلق می گیرد؟ در پاسخ باید گفت که این سود به تمام کسانی تعلق می گیرد که در زمان تشکیل مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در تاریخ 1400/05/11 برگزار شد، سهامدار آن بوده اند؛ به بیان دیگر می توان گفت کسانی که هنگام متوقف شدن نماد برای برگزاری مجمع در تاریخ مذکور، سهام فولاد را در پرتفوی خود داشته باشند؛ اینکه بعد از بازگشایی هم اقدام به فروش کرده باشند، اهمیتی ندارد و همچنان مشمول سود می شوند.

توجه مهم: برخی از سهامدارن محترم فولاد مبارکه که سوال می پرسند چرا سود ثبت شده در پرتفوی کارگزاری مبلغ بیشتری از سود واریز شده است، دقت کنند که برای تعیین مقدار واقعی سود، باید تعداد سهامی که در هنگام تشکیل مجمع داشتند را در عدد 40 ضرب کنند و مقدار سود اختصاص یافته به خود را تعیین کنند. گاها مشاهده شده که کارگزاری ها رقم اشتباهی را در پرتفو ثبت می کنند. 

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
نام: روح ا...گل آقازاده تیار | یکشنبه، 1400/5/17

👈پولم درفرشتگان آمل نابود شد وپول فرزندم هم دربورس ... کل سود را نقدا بپردازید ... یک سال پولم خوابیده کل سود را نقدا بپردازید تا بتوانم کل سهام خود را بفروشم تامشکلم را حل کنم، راه مسولان قبلی را نروید.

🔸پاسخ: ممنون از ثبت دیدگاهتون، دوست عزیز، معمول نیست که یک شرکت 100 درصد سود ساخته شده را بپردازه به سهامداران؛ همچنان که شما صاحب شرکت باشید هم مسلما بخشی را برای طرح های توسعه ای و ... پس انداز می کنید.. امیدوارم مشکلاتتون حل بشه بهرحال.

نام: محمد | شنبه، 1400/6/13

👈باسلام پس تصمیمات مجمع اردیبهشت ماه چه شد که باعث کاهش ۴۰ درصدی ارزش سهام شد و الان ابراز می دارید تا تاریخ ۱۱ مرداد در صورتی که تصمیمات مجمع اردیبهشت منجر به کاهش ارزش سهام شد و معمولا بر اساس آن زمان باید پرداخت شود

نام: سعید | دوشنبه، 1400/6/15

👈با سلام من امروز ۱۵شهریور ۱۴۰۰ سهام فولاد را خریداری کردم آیا سود سهام به بنده هم تعلق میگیرد یا خیر؟؟؟ ممنون از پاسخگویی شما

🔸پاسخ: متاسفانه نه دوست عزیز. در هنگام مجمع باید سهم را داشته باشید تا تعلق بگیره سود سالانه.

نام: مهدی | شنبه، 1400/6/20

👈طبق زمانبندی تقسیم سود انشاالله امروز روز واریز سود است ببینیم تا باور کنیم

نام: ناشناس | شنبه، 1400/6/20

👈سلام اگر بعدازمجمع سهم روبفروشیم قبل از اینکه سود به حسابم بیاد،سود بهم تعلق میگیره؟

🔸پاسخ: اگر در زمان مجمع داشته باشید سهم رو، بله تعلق می گیره.

نام: محمدرضا | شنبه، 1400/6/20

👈سلام خسته نباشید به حسابم کمتر از اون مقداری که در پرتفوی ثبت شده سود نقدی واریز شده.علتش چیه؟ برای بقیش باید چه کنم؟

نام: سعید اکبری | شنبه، 1400/6/20

👈من شماره حساب کارگزاری مفید که قبلا دادم دچار مشگل شده بعد امروز شماره حساب رو امروز تغییر دادم حالا برای همه سود مجمع واریز شده برای من واریز نشده برای دریافت سود مجمع سهام باید چکار کنم.

🔸پاسخ: دوست عزیز با امور سهام شرکت بهتره تماس بگیرید.

نام: علی | شنبه، 1400/6/20

👈پیام اومده که به حسابم سود واریز شده ولی موجودی میگیرم پولی وجود نداره؟؟ ایا از بانک باید سود رو بگیریم یا نه؟؟

🔸پاسخ: ببینید چی میشه تا پس فردا و اگه قبلا در سجام تایید هویت شدید و از این جهت مشکلی ندارید، به امور سهام شرکت فولاد زنگ بزنید و پیگیر بشید. یادتون نره به حسابی که برای سجام دادید واریز میشه.

نام: رضاالباجی | شنبه، 1400/6/20

👈سلام توی پورتفوی من چهارصدوهفتادوشش هزارتومان به من تعلق گرفته ولی سودی که ازطریق سامانه به حسابم نشست سیصدوهفتادوشش هزار تومان بود تقریبا صدهزار ازمبلغ تعیین شده توی پورتفو کمتر پرداخت شده چرا؟ ممنون میشم پاسخ بدید

🔸پاسخ: خودتون محاسبه کنید. ببینید وقت مجمع چند سهم داشتید و ضرب در مبلغ سودی که به هر سهم تعلق گرفتید کنید ببینید چنده. البته از سایت ذی نفعان بازار سرمایه هم میتونید رقم واقعی را ببینید احتمالا.

نام: سعید اکبری | یکشنبه، 1400/6/21

👈سلام شماره تماس امور سهام شرکت فولاد برای تماس میخواستم هرچی نگاه کردم شماره تماسی موجود نبود

🔸پاسخ:
شماره تماس امور سهام فولاد مبارکه:
031-5273-5273
031-5273-3838

دورنگار امور سهام فولاد مبارکه:
031-5273-3922

نام: دانیال | یکشنبه، 1400/6/21

👈سلام ۱_برای من پیامک واریزی دیروز اومد ولی تو حسابم چیزی نیست من شماره حساب سجام رو یک هفته قبل عوض کرده بودم مشکل کجاست ؟ ۲_ من سود مجمع پارسال رو نگرفتم به حسابم واریز نشده باید چکار کنم ؟

🔸پاسخ: 1- اول اینکه حتما لیست افراد سجامی خیلی قبل تر ارسال شده برای واریز سود و بهرحال دوست عزیز باید کمی ساز و کارهای اداری را هم درک کنید. 2- سود سال های قبل را معمولا سجامی پرداخت نمی کنند و احتمالا باید از بانک بگیرید که با باید به زمانبندی ارائه شده توجه کنید.

نام: ابراهیم قربانی | یکشنبه، 1400/6/21

👈سلام امروز سود سهام خودم به حساب آمد ولی با اینکه اس واریز حساب از طرف فولاد برای خانمم آمده ولی در حساب صادرات ایشان واریز نشده علت چیست ؟ ممنون

🔸پاسخ: به زمانبندی ها، سجام غیر سجام اینا که در بالا ارائه شده توجه کنید شاید مشکلتون حل شد.

نام: مجید بهرؤزعامری | دوشنبه، 1400/6/22

👈من از فولاد مبارک سود یا تقسیم هرسم نشودم

نام: عادل طواف | دوشنبه، 1400/6/22

👈سلام ببخشید برا من اصلا سودی واریز نشده در صورتی که هم در مجمع وهم در افزایش سرمایه بودم پرتفوی لحظه ای 9 میلیون تومن نشون میده که محاسبه کردم درسته اما کلا هیچ واریزی نداشتم سجامم هم هیچ مشکلی نداشته باید چی کار کنم ؟؟

🔸پاسخ: مطمئن شید که در سجام احراز هویت شدید و بعد از امور سهام شرکت بپرسید که باید چیکار کنید.

نام: امید | دوشنبه، 1400/6/22

👈سلام. در پرتفوی من مبلغ ۱۰۲۰۰۰ تومان سود درج شده است، و پیامکی که برای واریز من آمد مبلغ ۷۲۰۰۰ تومان بود و جالب این که در پیامک آمده که سود به فلان حساب شما واریز شد و من مدتهاست آن حساب را دیگر ندارم. حالا کدام بانک باید بروم.

🔸پاسخ: شبیه معماهای عجیب غریب شد.
لطف کنید برای پاسخ به بخش اول سوالتون جواب های داده شده در همین بالا را مطالعه بفرمایید. برای بخش دیگه هم از امور سهام شرکت بپرسید که همین بالا شمارش را گذاشتیم.

نام: سجاد | دوشنبه، 1400/6/22

👈سلام وقت بخیر پیام زیر واسه من ارسال شده اما واریزی انجام نشد!!! سهامدار محترم فولادمبارکه اصفهان ؛ -------، مبلغ ------- ریال بابت سود سهام (سال مالی 1399) به حساب موسسه اعتباری کوثر شما واریز گردید ؛ شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار علت چیه؟ و از کجا باید پیگیری کرد؟

🔸پاسخ: از امور سهام شرکت بپرسید که شمارش را در همین پاسخ به سوالات گذاشتیم.

نام: منفرد | سه‌شنبه، 1400/6/23

👈سلام من حسابی که معرفی کردم مسدود شده و سودی که واریز شده الان کجا واسه اصلاحات باید تماس بگیرم؟

🔸پاسخ: اگر وارد سامانه سجام بشید، یه بخشی هست که می تونید اطلاعات حساب بانکی خودتون را با پرداخت 5 هزار تومان، تغییر بدید. منتها الان برای شما این تغییر فایده ای نداره هرچند برای سایر مجامع ضروری هست البته وباید انجام بدید؛ اما این مورد را به نظر باید از امور سهام شرکت پیگیری کنید که شمارش در همین نظرات دادیم.

نام: مریم | سه‌شنبه، 1400/6/23

👈خیلی عالی وجامع توضیح داده بودید.سپاس

🔸پاسخ: ارادتمندیم دوست عزیز.

نام: زهرا | چهارشنبه، 1400/6/24

👈با سلام و خسته نباشید ببخشید چرا سودی که توی پرتفوی اختصاص داده شد رو به حساب واریز نکردید و سود کمتری به حساب واریز شده ؟؟؟؟؟؟اخه این سود کم چیه که دیگه یکمش هم این وسط معلوم نیست چی شده

🔸پاسخ: سلام. شما مسلما 2 کیلو پیاز بگیرید پول سه کیلو را به فروشنده نمی‌دید. خودتون حساب کنید چند سهم داشتید ضرب در 40 کنید. پرتفو شاید بخواد سر کارتون بگذاره، شنا باید حسابتون دقیق باشه.

نام: صمد | چهارشنبه، 1400/6/24

👈سلام میزان سود در پرتفوی من مبلغ ۸۲۰۰۰۰۰ریال است اما واریزی برام مبلغ ۳۷۱۰۰۰۰ریال است علت چیه با شماره امر سهام فولاد هم هرچی تماس میگیریم جوابگو نیست تشکر از راهنمایتون

🔸پاسخ: کمی جواب های ما را هم بخونید. لطفا تعداد سهامی که داشتید را ضرب در 40 کنید ببینید کمتر ریختند!؟

نام: ناشناس | چهارشنبه، 1400/6/24

👈سلام من باامور سهام تماس گرفتم گفتن تعداد سهم ضربدر ۴۰ مقدار سود واریزی شمامیشه این درسته.. منتها پرتفوی من این مقدار سود بیشتر ثبت شده یعنی مبلغ سود دریافتی ما کمتر بوده لطفاً راهنمایی بفرمایید

🔸پاسخ: پرتفو یه چیز الکیه، یعنی شما میخواید مثلا به ازای هر سهم سود بیشتری بگیرید؟ به نطر شما میشه مثلا نیمی از یک شرکت را با دوستتون شریک باشید اما 90 درصد از سود حاصله را بگیرید؟ پاسخ قبلا داده شده لطفا بخونید.

نام: ناشناس | سه‌شنبه، 1400/6/30

👈سلام. چرا بانک تجارت سود مجمع فولاد را نمیده میگه وقتش تموم شده، از کجا باید اقدام کنم؟

🔸پاسخ: خواهشا یک بار بخونید توضیحات بالا را. سودی که بانک قراره بده، از تاریخ 1400/08/10 تا پایان سال 1400 پرداخت میشه. شما خیلی زود اقدام کردید!

نام: محمد علیمرادی | پنجشنبه، 1400/7/1

👈سلام حدو د ۹۰۰هزار سود به من تعلق گرفته برام پیامک آمد ولی شماره ای که درسجام ثبت کردهام اشکال داره باید دهم آبان به بانک تجارت مراجعه کنم ممنون رهنمایی فرمودید

نام: امیرحسین | جمعه، 1400/7/16

👈با سلام من سهم فولاد رو قبل مجمع داشتم و در تاریخ 17 مرداد فروختم ولی هیچ سود مجمعی واسه من واریز نشده است. میشه لطفا بگین از کجا پیگیری کنم؟

🔸پاسخ: سلام. اگر سجام احراز هویت شدید شاید مشکلی داشته واریز نشده و چنانچه مشکل داشته باشه، احتمالا با مراجعه حضوری در تاریخ مشخص شده باید برید از بانک بگیرید.

نام: محمد | سه‌شنبه، 1400/8/11

👈سلام خسته نباشید سود مجمع فولاد تو پرتفای کارگزاریم مشخصه برای همه واریز شده به جز من الان پیگیری کردم که حسابم جز بانکهای ادقام شده با سپه هستش و گفتن 10 آبان به بانک تجارت مراجعه کنید و بصورت نقدی دریافت کنید الان میرم بانک میگن مهلت دریافتش تموم شده و دیگه قابل برداشت نیست مگه میشه؟؟؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید مبلغش کم نیست

🔸پاسخ: سلام. اگر نام سهام را اشتباه نکرده باشید، طبق اطلاعیه تا آخر 1400 وقت هست. شایدم بانک اشتباه کرده. باز پیگیر بشید. موفق باشید.

نام: فریدون اسلامی | چهارشنبه، 1400/8/19

👈تا حالا سودی به حساب من واریز نشده. کی واریز میشود؟

🔸پاسخ: مطالب بالا را بخونید

نام: فریدون اسلامی | چهارشنبه، 1400/8/19

👈سود مجمع را تاکنون دریافت نکردم باید به کجا مراجعه کنم؟حساب سجامی هم دارم.ولی واریز نشده است. لطفا راهنمایی کنید.

🔸پاسخ: شاید احراز هویت نشدید یا مشکلی بوده. اول از اینکه حساب سجامی شما تایید شده باشه و احراز هویت شده باشید، مطمئن بشید و اگر مشکل نداشت، اونوقت پیگیر عدم پرداخت سود باشید. ضمن اینکه باید در مجمع شرکت کرده باشید که سود دریافت کنید، همچنین سجام واریز نشد از بانک میشه بگیرید.

نام: سعید اکبری | شنبه، 1400/10/25

👈این شماره تماس هایی که گذاشتن برای پاسخ گویی سهامدارن اصلا کسی جواب نمیده برای تماس گرفتن با امور سهام باید چکار کنم.

🔸پاسخ: شماره های جدیدی که برای امور سهام فولاد ثبت شده انگار به این شکل هستند:

تلفن: 031-52733938

تلفن: 031-36683651

دورنگار: 031-52733922

موفق باشید.

لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات