سود سهام پتروشیمی مارون 1400

سود مجمع مارون
دوشنبه، 1400/5/11

مجمع شرکت پتروشیمی مارون

مجمع عمومي عادي پتروشیمی مارون به طور فوق العاده برای سال مالي منتهي به 1399/12/30 در روز یکشنبه مورخ 1400/05/05 برگزارگردید و تقسیم سود مجمع آن و سایر مواردی که در دستور کار مجمع عمومی عادی هستند مورد رسیدگی قرار گرفت. لازم به ذکر است که بدانید مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مطابق اطلاعیه کدال در ساعت 14:00 روزیکشنبه مورخ 1400/04/27 برگزار شده بود که به دليل تشکيک در آراء حاضرین (سهم 10.86 درصدي مربوط به دارندگان سهامداران عدالت روش مستقيم)، در خصوص برخي دستور جلسات تصميم گيري نشده بود و به همین دلیل سرانجام به صورت فوق العاده در  در ساعت 14:00 روز یکشنبه مورخ 1400/05/10 برگزار گردید و نتابج آن در خصوص برخی تصمیمات مهم اتخاذ شده و زمانبدی سود تقسیمی شرکت پتروشیمی مارون و نحوه واریز و دریافت آن در ادامه به اطلاع سهامداران محترم و همراهان وبسایت بورس نما می رسد.

سود تقسیم شده مجمع مارون در سال 1400

مطابق مصوبات مجمع، سود نقدی پرداختی به هر سهم برابر با 11,500 ریال معادل با 1,150 تومان تصویب شد تا به سهامدارن مارون در سال 1400 پرداخت گردد؛ سود خالص هر سهم در پایان سال مالی مجمع مورد بحث، برابر با 14,549 بود که با این حساب باید گفت حدود 79 درصد آن بین سهامداران تقسیم شد.

زمانبندی پرداخت سود مارون

مطابق اصلاحیه اطلاعیه کدال (امنتشر شده در تاریخ 1400/04/28)، زمانبندی پرداخت سود مارون  به شرح زیر است:

الف- سهامداران حقیقی

- سود سهامداران حقیقی احرازهویت شده در سامانه سجام از تازیح 1400/05/19 به حساب معرفی شده در سامانه سجام پرداخت می گردد.

- سود سهامدارن حقیقی احراز هویت نشده در سامانه سجام از تاریخ 1400/06/22 تا پایان سال 1400 از طریق مراجعه به بانک های ملت و با ارائه اصل کارت ملی و کد بورسی به صورت نقدی به آنان پرداخت می گردد.

- سود سهامداران حقیقی که سود سال های قبل را دریافت نکرده اند هم از تاریخ 1400/06/22 تا پایان سال 1400 با مراجعه به کلیه شعب بانک ملت کشور و با ارائه اصل کارت ملی و کد بورسی به آنان پرداخت می شود.

ب- سهامداران حقوقی مارون، صندوق ها و سبدهای سرمایه گذاری

- سود سهامداران حقوقی از تاریخ 1400/05/19 با ارئه حساب بانکی متعلق به شخص حقوقی در سربرگ دارای مهر و امضا پرداخت می شود.

- سود سهام صندوق ها و سبدهای سرمایه گذاری هم از تاریخ 1400/05/19 با رائه حساب بانکی متعلق به صندوق و یا سبد در سربرگ با مهر و امضا و همچنین ارائه آگهی تاسیس و ارائه مجوز فعالیت و قرارداد سبدگردانی برای سبدگردان ها، پرداخت می شود.

جدول زیر به صورت خلاصه موارد ذکر شده را پوشش داده است:

زمان سود واریز مجمع مارون

در صورتی که نیار به اطلاعات بیشتری دارید می توانید اطلاعیه کدال پرداخت سود مارون را نیز دانلود و بررسی نمایید.

سود مارون به چه کسانی تعلق می گیرد؟

شاید این سوال بسیاری از سهامدارن تازه وارد باشد که آیا سود مارون به آنها نیز تعلق می گیرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که سود اعلام شده مجمع مارون به تمام کسانی تعلق می گیرد که در زمان متوقف شدن نماد آن برای مجمع، سهام آن را در پرتفوی خود داشته اند؛ اینکه  یک دقیقه قبل از متوقف شدن نماد، آن را خریده باشند یا چند سال قبل هم اهمیتی ندارد و مهم این است که در زمان برگزاری مجمع، سهامدار آن بوده باشند. نکته دیگر که باید ذکر شود، اینکه اگر حتی بلافاصله بعد از بازگشایی نماد، آن را فورخته باشند نیز اهمیتی ندارد و همچنان سود مجمع به آنها تعلق میگیرد که برای دریافت این سود لازم است به زمانبندی ارائه شده در توضیحات بالا توجه نمایند.

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
نام: ناشناس | یکشنبه، 1400/5/31

👈امروز تو سامانه سجام ثبت نام کردم، سود مارون نیومد به حسابم.

🔸پاسخ: دوست عزیز، خیلی دیر اقدام کردید و اطلاعاتتون حتما برای دریافت نقدی از بانک ارسال شده. باید منتظر بمونید و از تاریخ 1400/06/22 به بعد با مراجعه به بانک ملت دریافتش کنید.

لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات