عرضه اولیه سپید و نقدینگی لازم

عرضه اولیه سپید
دوشنبه، 1400/4/21

عرضه اولیه سپید

در روز چهارشنبه این هفته، عرضه اولیه دیگری انجام خواهد شد که عرضه سهام شرکت سپید ماکیان با نماد سپید است که به شیوه ثبت سفارش در دامنه قیمی مشخص انجام خواهد  شد. سپید از گروه "زراعت و خدمات وابسته" و زیرگروه "پرورش طیور" است که طی چهارشنیه و شنبه پیش رو، 15 درصد از سهام آن به عموم و صندوق های سرمایه گذاری اختصاص خواهد یافت. تعداد کل سهام این شرکت برابر است با 1 میلیارد و 5 میلیون سهم که 15 درصد آن می شود 150 میلیون و 750 هزار سهم. از این 150میلیون و 750 سهم در روز چهارشنبه مورخ 1400/04/23، 120 میلیون و 600 هزار سهم به عموم غیر از صندوق های سرمایه گذاری تخصیص خواهد یافت و در روز شنبه 1400/04/26 نیز 30 میلیون و 150 هزار سهم باقی مانده به صندوق های سرمایه گذاری اختصاص خواهد یافت.

در ادامه این پست از وبسایت بورس نما، مقدار نقدینگی لازم برای خرید سپید و سایر اطلاعات مورد نیاز ذکر می گردد.

نقدینگی لازم برای عرضه اولیه سپید واطلاعات لازم

🔘 عرضه اولیه سپید

🔹حداکثر سهم هر کد: 150
 
🔹حداکثر قیمت هر سهم: 21,000 ریال

🔹حداکثر نقدینگی لازم: 3,170,000 ریال

🔸حداکثر نقدینگی لازم با احتساب مشارکت 804,000 شرکت کننده (میزان مشارکت پیش فرض توسط سازمان) با حداکثر تخصیص سهمیه در نظر گرفته شده است.

🔹روز و تاریخ عرضه: چهارشنبه 1400/04/23

🔹ساعت عرضه: در روز عرضه اطلاع رسانی خواهد شد.

🔹تاریخ تخصیص: چهارشنبه 1400/04/23

🔹پیش بینی نقدینگی لازم:  پیش بینی می شود در عرضه اولیه سپید از حدود 2 میلیون وپانصد هزار تا 3 میلیون و سیصد هزار شرکت کننده داشته باشند که با این حساب تخمین زده می شود در حداکثر قیمت ثبت سفارش (21,000ریال) تمامی سهام سپید کشف قیمت شده و به هر کد نیز حدود 37 تا 49 سهم با نقدینگی ای در حدود 78 تا 104 هزار تومان اختصاص یابد.

همانطور که گفته شد مفروضات سازمان بورس مشارکت 804 هزار کد است که در این صورت به هر کد 150 سهم خواهد رسید؛ با توجه به میزان مشارکت و استقبال از عرضه اولیه های اخیر حساب پیش بیی می شود کلیه سهام سپید در حداکثر قیمت بازه مشخص شده، به فروش برسد (هرچند انتظار بیشتری از مشارکت در این عرضه می رود). اطلاعات لازم در خصوص میزان مشارکت در این عرضه و میزان سهام و مبلغ تخصیص یافته به هر کد در روز عرضه اولیه زیر همین پست، به روز رسانی خواهد شد.

تاریخچه شرکت کاغذی سپید، تولیدات و اطلاعات لازم

شرکت سپیدماکیان یک شرکت پیشرو در صنعت طیور و بزرگترین زنجیره تولید و توزیع مرغ گوشتی کشور است که در سال 1359 هجری شمسی در استان گیلان تاسیس شد. فعالیت های این شرکت عبارتست از مدیریت کل چرخه تولید گوشت مرغ شامل مزارع مرغ مادر، کارخانه جوجه کشی، مزارع پرورش مرغ گوشتی، کارخانه دان پلت، کشتارگاه صنعتی، کارخانه قطعه بندی، فرآوری گوشت و درنهایت توزیع محصول نهایی می باشد.

تولید عمودی و یکپارچه شرکت،شامل حلقه های متصل به یکدیگر است که در هر یک از این فرآیندها، بالاترین معیارهای کیفیت، امنیت بهداشتی و سلامت غذا، برای مصرف کننده در نظر گرفته شده است. راهبرد شرکت سپید ماکیان تهیه و توزیع گوشت مرغ با بهترین کیفیت و در سالم ترین شرایط از نظر بهداشتی با حفظ ارزش غذایی و قیمت مناسب به مصرف کنندگان می باشد.

برخی از کارخانجات و فعالیت های این شرکت را در تصاویر زیر مشاهده بفرمایید.

کارخانجات سپید ماکیان

کارخانجات سپید ماکیان

پرورش مرغ سپید ماکیان


میزان مشارکت و سهام اختصاص یافته به هر کد

عرضه اولیه سپید انجام شد و میزان مشارکت در آن، سهام و مبلغ اختصاص یافته و قیمت کشف شده به هر کد به شرح زیر است:

- قیمت کشف شده: 21000 ریال

- مشارکت: 2 میلیون و 835 هزار و 695 کد

- سهام اختصاص یافته: 44

- مبلغ اختصاص یافته به هر کد: حدود 93 هزار تومان

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
نام: صفایی | دوشنبه، 1400/4/21

👈سلام. قاطی شده ... ومدیر... سیپد؟

🔸پاسخ: ومدیر جزو عرضه های قبلی بود. این عرضه سپید هست. ممنون که دیدگاه خود را ثبت کردید.

لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات