عرضه اولیه ولکار در روز چهارشنبه

عرضه اولیه ولکار
یکشنبه، 1400/3/9

در ادامه عرضه های اولیه سال 1400، چهارمین عرضه اولیه بورس سهام، با نماد ولکار انجام خواهد شد. ابتدا قرار بود عرضه ولکار در روز چهارشنبه مورخ 1400/03/12 هفته جاری انجام شود اما مطابق با آخرین اطلاعیه بورس، عرضه آن از روز چهارشنبه مورخ 12 / 03 / 1400 هفته جاری به روز چهارشنبه هفته آتی مورخ 19 / 03 / 1400 موکول شد که گفته می شود این تغییرات به دلیل تغییرات زیر ساخت سامانه ها این جابجایی انجام شده است. چنانچه اعداد و ارقام اطلاعیه قبلی تغییر نکنند،  اطلاعات لازم برای این عرضه و همچنین محاسبه نقدینگی لازم برای خرید آن با پیش بینی تعداد شرکت کنندگان در ادامه خدمت دوستان همراه بورس نما ارائه می شود.

عرضه اولیه ولکار

ولکار نام نماد شرکت لیزینگ کار آفرین است که چهارشنبه هفته جاری در روز نوزدهم خرداد یک هراز و چهارصد از طریق بورس عرضه خواهد شد. این نماد از گروه ساير واسطه گريهاي مالي و زیرگروه ليزينگ مالي است که دارای 1.5 میلیارد برگه سهم است. در روز چهارشنبه هفته بعد 150 میلیون سهم از ولکار در بازار بورس به عموم عرضه خواهد شد و 75 میلیون سهم از آن نیز در روز شنبه دو هفته بعد، یعنی 1400/03/22فقط به صندوق های سرمایه گذاری تخصیص خواهد یافت. به این ترتیب 15 درصد از سهام این شرکت جهت کشف قیمت در بازه قیمتی 2,090 تا 2,200 ریال به عموم واگذار می شود.

نقدینگی لازم برای ولکار و سایر اطلاعات عرضه آن

🔘 عرضه اولیه ولکار

🔹حداکثر سهم هر کد: 150
 
🔹حداکثر قیمت هر سهم: 2,200 ریال

🔹حداکثر نقدینگی لازم: 331,650 ریال

🔸حداکثر نقدینگی لازم با احتساب مشارکت 1,000,000 شرکت کننده (میزان مشارکت پیش فرض توسط سازمان) با حداکثر تخصیص سهمیه در نظر گرفته شده است.

🔹روز و تاریخ عرضه: چهارشنبه 1400/03/19

🔹ساعت عرضه: اطلاع رسانی خواهد شد.

🔹تاریخ تخصیص: چهارشنبه 1400/03/19

🔹پیش بینی نقدینگی لازم: برای این عرضه نیز پیش بینی می شود از حدود 2 میلیون تا 3 میلیون شرکت کننده داشته باشد که با این حساب تخمین می گردد در حداکثر قیمت ثبت سفارش (2,200ریال) تمامی سهام ولکار کشف قیمت شود و به هر کد نیز حدود 50 تا 75 سهم با نقدینگی ای در حدود 11 هزار تا 17هزار تومان اختصاص یابد.

با توجه به مقادیر جدول محاسبه شده در تصویر فوق، مفروضات بورس برای حداکثر نقدینگی لازم در حداکثر قیمت سفارش گذاری، یک میلیون شرکت کننده است که در این صورت به هر کد 150 سهم با نقدینگی ای در حدود سی و سه هزار تومان خواهد رسید که البته با پیش بینی استقبال های مجددی که اهالی بازار به سهام عرضه اولیه نشان داده اند، پیش بینی می شود حتی کمتر از این نصف این تعداد سهام به هر کد اختصاص یابد. همراهان بورس نما توجه داشته باشند که پس از عرضه، اطلاعات تعداد شرکت کنند و تعداد سهم تخصیص یافته در زیر همین پست ارائه خواهد شد.

شرکت لیزینگ کار آفرین، تاریخچه و زمینه فعالیت

این شرکت در تاریخ 1383/7/27 در تهران تاسیس شده که حدود 1 سال است به سهامی عام بدل شده است.

شرکت لیزینگ کارآفرین موفق به اخذ گواهی‌نامه‌های ایزو ISO ۹۰۰۱ (مدیریت کیفیت)، ISO ۱۰۰۰۲ (رضایت مشتریان)، ISO ۳۱۰۰۰ (مدیریت ریسک) و ISO ۱۰۰۱۴ (راهبرد منابع مالی و اقتصادی) از مؤسسه QS سوئیس و همچنین اخذ نشان لیزینگ برتر کشور، اخذ نشان ملی رتبه نخست تعهد و وفاداری به مشتریان و همچنین دریافت لوح تقدیر استاندارد و جایزه بین‌المللی بالاترین سطح دانش و تخصص در خدمات لیزینگ از سوی اتحادیه اروپا شده است که با پذیرش در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، پانزده درصد از سهام آن به عموم واگذار خواهد شد.

موضوع فعالیت شرکت نیز طبق مفاد ماده (3) و (4) اساسنامه تأیید شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، عبارت است از تأمین مالی مشتری از طریق تهیه کالا اعم از منقول و غیرمنقول توسط شرکت و واگذاری آن به مشتری صرفاً در قالب یکی از قراردادهای اجاره به شرط تملیک و فروش اقساطی در چارچوب قانون عملیات بانکی بدون‌ربا، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوط.


به روز رسانی درچهارشنبه 1400/03/19

عرضه اولیه ولکار امروز انجام شد و جزئیات شرکت کنندگان و مقدار تخصیص یافته از این نماد به شکل زیر بود:

- قیمت کشف شده: 2,200 ریال

- تعداد شرکت کنندگان: 2 میلیون و 910 هزار و 388 کد حقیقی و حقوقی

- حداکثر سهام تخصیص یافته به هر کد: 51 سهم

- مبلغ اختصاص یافته به هر سهامدار: 112,200  ریال

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات