پتروشیمی نوری در مسیر سودسازی پایدار

نوری و سود سازی پایدار
سه‌شنبه، 1400/3/4

پتروشیمی نوری به عنوان یکی از بزرگترین پتروشیمی های آروماتیک ساز جهان در گزارشات کدال خود خبر از جهش سودسازی و درآمدهای عملیاتی خود داد.

🔹 مقدار تولید متوسط  شرکت در سال 99 برای هر ماه 405 هزار تن بوده است. تولید دو ماه ابتدایی سال جاری (1400) بر اعداد 403 و 409 هزار تن استوار است در همان محدوده ی قبلی بوده اما با توجه به محدودیتهای فصل بهار و فروردین ماه این مقدار فروش بسیار قابل قبول بوده است.

🔹 نوری در نیمه ابتدایی سال 99 متوسط فروش ماهانه 2.300 میلیاردی را داشت که در نیمه دوم سال با افزایش قیمت جهانی و دلار این عدد به 4.000 میلیارد رسید. در فروردین و اردیبهشت با کاهش نرخ دلار در کنار کاهش اندک مقدار تولیدات  و ثبات نسبی قیمت های جهانی اعداد برابر 4.300 و 4.700 میلیارد تومان است. این موضوع با توجه به هزینه های شرکت برای راه اندازی پتروشیمی هنگام قابل قبول بوده و خبر از سال مالی خوب برای نوری را می دهد.

🔹 متوسط فروش مقداری هر ماه شرکت در فصل بهار و تابستان 99 برابر 324 و 315 هزار تن بوده در پاییز به 368 هزار رسید و در زمستان با فروش 374 هزار تنی را داشت. در فروردین و اردیبهشت 326 و 349 هزار تنی را دارد.بطور عمده فروش مجتمع های آروماتیک ساز در نیمه دوم سال از جهش بالایی برخوردار بوده و در نیمه اول سال اورهالهای منظم شرکتها رخ می دهد.

🔹 نرخ فروش محصولات در حالی در 12 ماه اخیر به طور متوسط 9.500 تومان بوده در دو ماه اخیر در کانال 13 هزار تومان قرار دارد.این افزایش نرخ و ثبات تناژ تولید در دو ماه ابتدایی سال جاری نشان از افزایش 40 درصدی سودسازی شرکت طی ماههای آتی به شرط تثبیت قیمتهای محصولات مهم شرکت دارد. 

تاکید میکنیم که افتتاح و بهره برداری پتروشیمی هنگام تاثیر بسیار با اهمیتی روی صورتهای مالی شرکت داشته و موجب جهش سود آوری شرکت در سال 1400 خواهد شد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
نام: محسن اشتیا نی | سه‌شنبه، 1400/4/1

👈با تشکر اگر امکان دارد سود سازی پتروشیمی هنگام در یک سال مالی و حاشیه سودی که برای پتروشیمی نوری دارد را بفر مایید از لطف شما ممنونم

🔸پاسخ: حاشیه سود 12 تا 15 درصد و سالانه 350 الی 400 تومان با توجه به قیمت فعلی متانول سود می سازه.

لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات