عرضه اولیه غکورش و نقدینگی لازم

عرضه اولیه غکوروش
دوشنبه، 1400/3/3

عرضه اولیه غکورش

غکورش نام نماد صنعت غذایی کوروش است که به عنوان اولین عرضه اولیه بازار بورس در سال 1400 عرضه می گردد؛ عزیزان همراه بورس نما مستحضرند که امسال دو عرضه اولیه تا کنون داشته ایم که هر دو از بازار فرابورس بودند (فتوسا و فگستر) و در همین وبسایت به تخمین نقدینگی لازم و اطلاع رسانی در خصوص آنها پرداختیم. غکورش روز چهارشنبه موخ 1400/03/05در بازار بورس تهران عرضه خواهد شد. این عرضه از گروه محصولات غذايي و آشاميدني به جز قند و شكر است که به زیرگروه توليد روغن هاي حيواني و نباتي متعلق است. عرضه اولیه غکوروش به صورت ثبت سفارش و در یک بازه قیمتی در بازار بورس انجام خواهد شد. تعداد کل سهام غکورش برابر با 3 میلیارد سهم است که در روز چهارشنبه این هفته، 8 درصد از آن معادل با 240 میلیون سهم به عموم عرضه خواهد شد و 72 میلیون سهم از آن نیز در روز شنبه 1400/03/08به صندوق ها اختصاص خواهد یافت. هر کد حقیقی و حقوقی می تواند حداکثر 500 سهم در بازه قیمتی 28,500 تا 29,950 ریال سفارش گذاری نماید. در ادامه به محاسبه اطلاعات قیمتی و نقدینگی لازم برای عرضه اولیه غکوروش می پردازیم و برای این منظور از میزان مشارکت در عرضه های قبلی بهره می گیریم

اطلاعات عرضه اولیه غکوروش و نقدینگی لازم

🔘 عرضه اولیه غکورش

🔹حداکثر سهم هر کد: 500
 
🔹حداکثر قیمت هر سهم: 29,950 ریال

🔹حداکثر نقدینگی لازم: 15,050,000 ریال

🔸حداکثر نقدینگی لازم با احتساب مشارکت 480,000 شرکت کننده (میزان مشارکت پیش فرض توسط سازمان) با حداکثر تخصیص سهمیه در نظر گرفته شده است.

🔹روز و تاریخ عرضه: چهارشنبه 1400/03/05

🔹ساعت عرضه: اطلاع رسانی خواهد شد.

🔹تاریخ تخصیص: چهارشنبه 1400/03/05

🔹پیش بینی نقدینگی لازم: اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشد، پیش بینی می شود، این عرضه از حدود 2 میلیون تا 3 میلیون شرکت کننده داشته باشد که با این حساب تخمین می گردد در حداکثر قیمت ثبت سفارش (29,950 ریال) کلیه سهام غکورش کشف قیمت شده و به هر کد تعداد 80 تا 120سهم با نقدینگی حدودی 241 هزار تا 361 هزار تومان برسد.

مطابق با جدولی که در تصویر بالا ارائه کردیم، مفروضات بورس برای حداکثر نقدینگی لازم در حداکثر قیمت سفارش گذاری، 480 هزار شرکت کننده است که در این صورت به هر کد 500 سهم با نقدینگی ای در حدود یک میلیون و پانصد و پنج هزار تومان خواهد رسید که البته با توجه به تعداد شرکت کنندگان در عرضه قبلی، این مساله بعید به نظر می‌رسد. دوستان توجه داشته باشند که تعداد شرکت کنندگان و حداکثر سهام اختصاص یافته به هر کد معاملاتی، در ادامه همین پست پس از تخصیص سهم، اطلاع رسانی خواهد شد.

اطلاعاتی در خصوص شرکت صنعت غذایی کوروش

این شرکت از شرکت های زیرمجموعه گروه صنعتی گلرنگ است و در سال 1380 شمسی با نام کشت و صنعت گلبرگ بهاران با ورود به بخش صنايع غذايی آغاز به کار کرده است که در بخش تولید روغن های خوراکی، دانه زيتون، روغن زيتون، رب گوجه‌ فرنگی، تن‌ماهی، کنسروجات، انواع مربا و ترشي برای مصارف داخلی یا صادراتی فعالیت می کند که با برندهایی همچون اویلا، فامیلا، کیمبا و سانتین شناخته می شود. تولیدات این شرکت در دو کارخانه اشتهارد البرز و تاکستان قزوین صورت می گیرد. در سال 95 نیز مخازن ذخیره روغن شرکت صنعت غذایی کورش به ظرفیت ۳۶۰۰۰ تن در بندر امام خمینی(ره) با هدف تکمیل زنجیره تامین و اهداف کیفی و اقتصادی دیگر افتتاح گردیده است.

کارخانجات صنعت غذایی کوروش


به روز رسانی در روز چهارشنبه 1400/03/05

تعداد سهام اختصاص یافته غکورش به هر کد و میران مشارکت

اگر بخواهید بدانید که به هر کد چند سهم غکورش اختصاص یافت و میزان مشارکت به چه نحو بود، در این بخش از وبسایت بورس نما به آن می پردازیم. در عرضه اولیه نماد غکورش که امروز انجام شد، به هر کد معاملاتی حداکثر 74 سهم تخصیص یافت که معادل با حدود 220 هزار تومان است. میزان مشارکت در عرضه اولیه غکورش بیش از  بیش از ۲ میلیون و ۳۵۶ هزار کد معاملاتی بود که در حدود پیش بینی انجام شده نیز می باشد. به طور خلاصه:

🔹میزان مشارکت در عرضه اولیه غکورش: بیش از ۲ میلیون و ۳۵۶ هزار کد

🔹حداکثر سهمیه هر کد معاملاتی: 74 سهم

🔹قیمت کشف شده هر سهم: 29,950 ریال

🔹حداکثر مبلغ تخصیص یافته سهام غکورش: 2,196,797 ریال


به روز رسانی در روز دوشنبه 1400/03/17

عرضه اولیه غکورش امروز 6 روز کاری بعد از تاریخ عرضه حدود 115 میلیون حجم معامله شد و صف خرید خود را از دست داد و در نهایت با 1.13 درصد، به کار خود پایان داد. حجم معامله شده امروز بسیار بالا بود و حقوقی های سهم به تنهایی 32 میلیون سهم خود را به فروش رساندند. به این ترتیب غکورش امروز در حداکثر قیمت، حدود 32 درصد بازدهی حاصل کرد که پس از آن قیمت سهم به پایین نزول کرد.

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات