افزایش سرمایه فولاد فجر امیر کبیر کاشان

فجر امیر کبیر به استقبال افزایش سرمایه رفت
شنبه، 1400/3/1

افزایش سرمایه فولاد امیر کبیر کاشان از سود انباشته

شرکت فولاد فجر امیر کبیر کاشان که در زمینه تولید ورق های گالوانیزه با بالاترین استانداردهای دنیا فعالیت می کند این هفته برای مجمع عمومی و افزایش سرمایه از سود انباشته خود را آماده کرده و در پایان معاملات امروز اول خرداد 1400 بسته می شود. این شرکت طی دو سال اخیربالاتر از ظرفیت 150000 تنی خود تولید داشته و به عنوان یکی از شرکتهای پیشرو در گروه خود با شرایط بنیادی عالی به فعالیت خود ادامه ادامه می دهد.

ای پی اس 1356 تومانی این شرکت با پی بر ای 4.72 باعث شده توجه بسیاری از تحلیلگران بازار سرمایه به این شرکت جلب شود. افزایش سرمایه 186 درصدی از سود انباشته باعث می شود در ترازنامه شرکت تغییر و تحولات با اهمیتی رخ داده و به این ترتیب شرکت قادر به اجرای طرح های توسعه ای خود که در راستای تحول عظیم در فولاد مبارکه اصفهان می باشد، باشد.

 در شهریور ماه سال گذشته شرکت فولاد امیر کبیر کاشان از کلنگ زنی طرح توسعه خود خبر داد. مرحله اول این طرح با اعتباری بالغ بر 12 میلیون یورو به منظور ساخت خط نورد به ظرفیت اسمی 250000 تن  که تا 500000 هزار تن قابلیت افزایش دارد طراحی شده است که با توسعه ی خط اسید شویی و کارگاه سنگ زنی و آماده سازی غلتکهای نورد توام خواهد شد.

با مطالعه صورتهای مالی فولاد فجر متوجه می شویم عمده فروش شرکت داخلی بوده و بخش کمی از محصولات شرکت صادر می شود. بنابراین با توجه به کیفیت ورق گالوانیزه شرکت و تنوع محصولان آن، با افزایش ظرفیت تولیدی این شرکت قادر به صادرات منظم و پایدار و افزایش حاشیه سود خود خواهد شد.

سخن پایانی

با توجه به حاشیه سود مناسب شرکت و محصولات بی رقیب در بازار داخلی و قیمتهای جهانی ورق های گالوانیزه به نظر می رسد شرکت امسال با تداوم روند فروش محصولات با نرخ های فعلی از سود سازی مناسبی برخوردار شده و با اتمام طرح های توسعه ای خود قادر به کسب بخش بزرگی از بازار هدف کشورهای همسایه شود.

 

 

 

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات