فتوسا چهارشنبه عرضه اولیه می‌شود

عرضه اولیه فتوسا1
یکشنبه، 1400/2/26

عرضه اولیه فتوسا

فتوسا نام نماد شرکت توليد و توسعه سرب روي ايرانيان است که به عنوان دومین عرضه اولیه سال، روز چهارشنبه موخ 1400/02/29 در بازار فرابورس ایران با تضمین حداقل 20 درصد بازدهی سالیانه عرضه خواهد شد. این عرضه نیز همانند عرضه اولیه فگستر که هفته قبل انجام شد، از گروه فلزات اساسی است. فتوسا نیز طبق عرضه های اولیه چند سال اخیر به صورت ثبت سفارش و در یک بازه قیمتی انجام خواهد شد. تعداد کل سهام فتوسا 500 میلیون سهم است که در روز عرضه اولیه 65 میلیون سهم از آن به عموم عرضه خواهد شد و 10 میلیون سهم از آن نیز در روز شنبه به صندوق ها اختصاص خواهد یافت. هر کد حقیقی و حقوقی می تواند حداکثر 130 سهم در بازه قیمتی 7,129 تا 7,842 ریال سفارش گذاری نماید. شباهت زیادی بین مقدار عرضه و قیمت فتوسا با فگستر وجود دارد و انتظار می‌رود همان شرایط نیز از نظر تعداد شرکت کننده و نقدینگی لازم برای نماد فتوسا وجود داشته باشد.

اطلاعات عرضه اولیه فتوسا1 و نقدینگی لازم

🔘 عرضه اولیه فتوسا1

🔹حداکثر سهم هر کد: 130
 
🔹حداکثر قیمت هر سهم: 7,842 ریال

🔹حداکثر نقدینگی لازم: 1,024,558 ریال

🔸حداکثر نقدینگی لازم با احتساب مشارکت 500,000 شرکت کننده با حداکثر تخصیص سهمیه در نظر گرفته شده است.

🔹روز و تاریخ عرضه: چهارشنبه 1400/02/29

🔹ساعت عرضه: اطلاع رسانی خواهد شد.

🔹تاریخ تخصیص: چهارشنبه 1400/02/29

🔹پیش بینی نقدینگی لازم: اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشد، پیش بینی می شود همانند فگستر، این عرضه نیر از حدود 2 میلیون تا 3 میلیون شرکت کننده داشته باشد که با این حساب پیش بینی می شود در حداکثر قیمت ثبت سفارش (7,842 ریال) کلیه سهام فتوسا کشف قیمت شود و به هر کد در حدود 22 تا 33 سهم با نقدینگی حدودی 17 هزار تا 24 هزار تومان برسد.

لازم به ذکر است که مفروضات فرابورس برای حداکثر نقدینگی لازم در حداکثر قیمت سفارش گذاری، 500 هزار شرکت کننده است که در این صورت به هر کد 130 سهم با نقدینگی ای در حدود 105 هزار تومان خواهد رسید که البته با توجه به تعداد شرکت کنندگان در عرضه قبلی، این مساله بعید به نظر می‌رسد. تعداد شرکت کنندگان و حداکثر سهام اختصاص یافته ذیل همین پست پس از تخصیص، اطلاع رسانی خواهد شد.

تاریخچه فتوسا و محصولات تولیدی شرکت

فتوسا شرکتی تقریبا کوچک و دارای 500 میلیون سهم از گروه فلزات اساسی و زیرگروه توليد فلزات گرانبهاي غيرآهن در بازار دوم فرابورس ایران است. نام لاتین این شرکت Iranian Lead&Zinc است و در حوزه اکتشاف و استخراج و بهره برداری از معادن و فرآوری مواد معدنی کانه های فلزی و غیر فلزی فعالیت می کند.

شرکت فتوسا

این شرکت در تاریخ 1388/9/22 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی زنجان به ثبت رسیده است که از سال 92 و با 50 پرسنل شروع به فعالیت و تولید کنستانتره روی و سرب نموده است. در شکل های زیر محصولات تولیدی (به ترتیب کنستانتره روی و کنستانتره سرب) شرکت را می‌توانید مشاهده بفرمایید:

کنستانتره روی

کنستانتره روی

 

کنستانتره سرب

کنستانتره سرب


به روز رسانی در روز چهارشنبه مورخ 1400/02/29

شرکت کننده و سهام اختصاص یافته

عرضه فتوسا امروز انجام گرفت و اطلاعات تعداد شرکت کنند، قیمت کشف شده و سهام تخصیص یافته به شرح زیراست.

🔸قیمت کشف شده هر سهم: 7,842 ریال

🔸میران مشارکت: 2 میلیون و 455 هزار و 409 کد معاملاتی

🔸کدهای تخصیص یافته: 2 میلیون و 410 هزار و 163 کد

🔸حداکثز سهام اختصاص یافته به هر کد معاملاتی: 28 سهم

🔹بیشینه سهام تخصیص یافته 28 سهم با نقدینگی ای در حدود 22 هزار تومان است که مطابق پیش بینی های انجام شده نیز می باشد.

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات