چدن سازان به استقبال افزایش سرمایه رفت

چدن سازان افزایش سرمایه می دهد
شنبه، 1400/2/18

شرکت چدن بعد از موافقت سازمان بورس با افزایش سرمایه 407 درصدی امروز با معاملاتی کم رمق به استقبال مجمع تصمیم گیری برای اعمال این افزایش سرمایه رفت و نماد چدن در پایان معاملات روز جاری بسته شد. این افزایش سرمایه از تجیدید ارزیابی دارایی ها و به منظور اصلاح ساختار مالی شرکت ارایه می شود. طی این افزایش سرمایه  تعداد 6929813000 سهم به تعداد 1700000000 سهم فعلی افزوده شود و شرکت با اصلاح ترازنامه و به روز رسانی صورتهای مالی مندرج در آن از توان مالی بیشتری در گرفتن تسهیلات مالی به منظور پیشبرد طرح های توسعه ای خود بهره مند می گردد.

با توجه به قیمت پایانی 2396 تومانی امروز قیمت بازگشایی سهم 473 تومان می باشد.

 سوالی که پیش می آید این است که آیا  شرکت در این افزایش سرمایه با توجه به بسته بودن سهم برای مدت زمان مشخص آیا معقول است یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال به موارد زیر که از صورتهای مالی شرکت استخراج شده است توجه کنید. 
نکات با اهمیت در صورت های مالی شرکت چدن سازان 

شرکت به تازگی با قرار گرفتن در زمره شرکتهای دانش بنیان از معافیت مالیاتی به مدت دو سال بهره مند گشته است که تاثیر با اهمیتی بر افزایش سود عملیاتی شرکت خواهد گذاشت.
شرکت با خرید کوره 8 مگاواتی و انتقال تجهیزات ریخته گری از قبیل کوره های عملیات حرارتی و سلاس و انتقال دستگاه اسپری و احداث استخر کوئینچ و ساخت ونصب کوره 96و 1100 که به صورت میانگین 70 درصد مراحل خرید و ساخت و نصب تجهیزات فوق انجام گردیده  در مسیر پیشرفت قرار گرفته است.
گزارش فروردین ماه شرکت با وجود محدودیتهای کرونایی از جهش صد در صدی نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت می کند.
شرکت 40 میلیارد تومان در صندوق سرمایه گذاری نقش جهان سرمایه گذاری کرده است که پتانسیل مهمی برای شرکت به شما می آید.
چدن برای فروش 120 غلتک با فولاد سپاهان به مبلغ 39 میلیارد تومان به توافق رسیده و در حال تحویل غلتکها می باشد. 
ارزش بازار چدن 4000 میلیارد تومان می باشد. این در حالی است که ارزش بازار فسازان که 56 درصد آن تحت مالکیت چدن است 1960 میلیارد تومان می باشد.
نرخ های فروش شرکت وابستگی زیادی به  قیمت شمش فولاد دارد و با توجه به قیمت گذاری این محصول بر اساس 80 درصد قیمت کشورهای آسیای میانه و جهش قیمتی مناسبی که طی دو ماه اخیر در مارکت جهانی اتفاق افتاده است به نظر دورنمای سود سازی این شرکت بسیار مثبت ارزیابی می شود.
با توجه به بازار انحصاری داخلی و صادرات مستمر و پایدار چدن و فسازان و با عنایت به حاشیه سود مناسب و سرمایه گذاریهای بلند مدت این شرکت، به نظر بعد از افزایش سرمایه در مدت زمان معقولی مجددا سود شرکت در محدوده 300 تومان فعلی تثبیت شود.
 

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات