شاخص بورس در 7 اردیبهشت 1400

نقشه بورس - 7 اردیبهشت
سه‌شنبه، 1400/2/7

بازار بورس

شاخص کل بورس در روز جاری موفق شد با 15,673.7 واحد (1.32 درصد ) افزایش  نسبت به دیروز به 1,202,630.4 واحد برسد و روز مثبتی را سپری کند. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص به فولاد، فملی و فارس تعلق داشت و بیشترین تاثیر منفی بر آن هم متعلق به رمپنا، اخابر و فخاس بود.

بازار فرابورس

در بازار فرابورس هم مقدار این شاخص با 32.4 واحد افزایش به 17,636.6 واحد رسید. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص به آریا، هرمز و شگویا تعلق داشت و بیشترین تاثیر منفی نیز مربوط به نمادهای کگهر، وهور و شاوان بود.

خبرهای روز (بانک مرکزی و تغییر گام قیمت)

خبرهای زیادی به نظر باعث شدند که مثبت امروز رقم بخورد از همکاری بانک مرکزی با سهامداران که یکی از مهمترین دلایلی بوده است که احتمالا در روزهای آتی جزئیات بیشتری از آن خبررسانی شود. خبرهایی که آقای همتی رئیس بانک مرکزی پس از جلسه با سران دولت و مجلس دقایقی پیش بر آنها صحه گذاشت از جمله: مجار بودن بانک ها در اعطای تسهیلات به کارگزاری‌ها و شرکت های سرمایه گذاری، پیشنهاد مستثنی شدن بانک ها از قانون رفع موانع تولید در خرید سهام بورسی غیرمدیریتی، اختصاص 200 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه، اصلاح نرخ تسعیر دارایی های ارزی بانک ها.

در خبری دیگر همانطور که در تصویر زیر مشاهده می شود، قرار شد از روز یکشنبه هفته آتی (12 اردیبهشت 1400) گام قیمتی سهام تغییراتی داشته باشد به این صورت که برای سهام‌های با قیمت کمتر از 5000 ریال، گام تغییر قیمت 1 ریال و برای بالاتر از 5000 ریال همان 10 ریال باقی بماند.

تغییر قیمت سهام

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات