بورس در 29 فروردین 1400

نقشه بورس 1400/01/29
یکشنبه، 1400/1/29

شاخص بورس اوراق بهادار تهران

شاخص کل بورس امروز با 8,986.5 واحد کاهش به 1,224,795.2 واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را نمادهای فولاد، فملی و شستا داشتند؛ بیشترین تاثیر مثبت هم به فایرا، ساراب و سدشت متعلق بود.

اگر به نقشه بالا که براساس ارزش معاملات بخش بندی شده است نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که بیشترین پول های ورودی این روزها به صندوق ها می باشد؛ به طوری که به نظر نیمی از ارزش معاملات متعلق به این صندوق هاست. به نظر می رسد صندوق های با سود ثابت در این روزهای ملال آور بورس به یکی از اهداف سهامداران بی اعتماد به ساز و کارهای بورس بدل شده است. هرگاه این پول بتواند وارد خرید و فروش برگه های سهام شرکت ها شود، نشانگر اعتماد سهامداران خواهد بود. به بازار کنونی می توان گفت بازار مرغی است. قبلا در مقاله نمادهای حیوانات در بورس گفتیم که منظور از بازار مرغی چیست و این سهامداران چگونه خرید و فروش می کنند.

شاخص فرابورس

در بازار فرابورس هم مقدار شاخص با 60.3 واحد کاهش به 17,820 واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص فرابورس مربوط بود به نمادهای آریا، صبا و هرمز؛ بیشترین تاثیر مثبت بر آن هم به کگهر تعلق داشت.

شاخص های بورس و سایر بازارهای مالی

همراهان محترم وبسایت بورس نما برای دیدن جزئیات بیشتر از شاخص ها منتخب، ارزش معاملات، ارزش بورس و همینطور اطلاعات سایر بازارهای مالی مانند طلا، سکه و فلزات ارزشمند می توانند به لینک اطلاعات بازار که از امروز به امکانات وبسایت اضافه شده است مراجعه نمایدد.

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات