افزایش 39 درصدی دستمزد کارگران

دستمزد-کارگران-1400
یکشنبه، 1399/12/24

پس از شش ساعت مذاکره فشرده در نشست دویست و نود و هفتم شورای‌عالی کار و سومین نشست تعیین حقوق و دستمزد کاگران در سال 1400 که با حضور شریعتمداری وزیر تعاون- کار و رفاه اجتماعی به همراه نمایندگان کارگری و کارفرمایی برگزار شد، حداقل دستمزد کارگران در سال آینده، به اندازه 39 درصد افزایش یافت.

با این حساب، حداقل حقوق کارگران از 1میلیون و 910 هزار تومان به 2میلیون و 655 هزار تومان افزایش یافت.

همچنین با مصوبه دیشب حق مسکن کارگران نیز به 450 هزار تومان و بن و خواروبار به 600 هزار تومان افزایش یافت. بعلاوه پایه سنوات کارگران هم 140 هزار تومان تعیین شد.

حق مسکن 450 هزار تومانی در صورت تصویب هیئت دولت لازم الاجرا است.

به این ترتیب مجموع دریافتی حداقل‌بگیران به 4 میلیون و 190 هزار و 707 تومان رسید.

دیگر سطوح مزدی هم 26 درصد به‌علاوه رقم ثابت روزانه 82 هزار و 785 ریال افزایش یافت.

همچنین در راستای مصوبه نشست دیشب، حق اولاد نیز حدود 265 هزار تومان برای کارگران متاهل تعیین گردید.

مسلما افزایش دستمزد کارگران، کام این قشر زحمتکش جامعه را شیرین خواهد کرد و شرکت‌هایی که درآمدزایی خوبی دارند می‌توانند به آسانی از عهده آن بر آیند تا نشان دهند اندکی قدردان موتور محرکشان هستند؛ امیدواریم شرکت‌های کم درآمد هم بتوانند به درآمدزایی مناسب برسند و بحث تعدیل نیرو را پیش نکشند.

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.

مطالب مشابه

تبلیغات
تبلیغات