شاخص کل بورس – 1400/01/18

نقشه بورس 1400/01/18
پنجشنبه، 1400/1/19

بازار بورس:

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران دیروز چهارشنبه نیز کاهش یافت و روز منفی دیگری را برای سهامداران رقم زد. مقدار شاخص در ادامه روند نزولی خود در سال 1400، با 10,875.5 (0.86 %) واحد کاهش نسبت به دیروز، به عدد  1,249,910.4 واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل به ترتیب به فولاد، فملی و شستا تعلق داشت و بیشترین تاثیر مثبت بر آن نیز از آن نمادهای وپاسار، امین و سدشت بود. همانطور که در نقشه معاملات روز چهارشنبه مشاهده می شود، کمتر نمادی در این روز مثبت معامله شد. امین، شپارس، فلوله و دامین از جمله نمادهایی هستند که در نقشه بالا با مقادیر مثبت خود نمایی می کنند. نماد امین روز گذشته پس از افزایش سرمایه از مطالبات حال شده سهامداران بازگشایی شد و به صف خرید نشست. ارزش معاملات خرد دیروز هم به رقم هزار و 571 میلیارد تومان رسید که کمترین مقدار در یک سال اخیر است و نشانگر عمیق تر شدن رکود در بازار بورس است.

برترین گرروه های صنعت از نظر ارزش بازار هم به ترتیب متعلق بودند به (1) فلزات اساسی؛ (2) کانه های فلزی؛ (3) مواد شیمیایی؛ (4) بانک ها و (5) خودرو

نمودار افت و خیزهای شاخص کل را در نمودار زیر از ابتدای معاملات سال 98 مشاهده بفرمایید:

بازار فرابورس:

در بازار فرابورس ایران اما شرایط به گونه ای بود که مقدار این شاخص در پایان موفق شد با 8 واحد افزایش به 17,924.6 واحد برسد. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس متعلق بود به نمادهای بپاس، میدکو و کگهر؛ بیشترین تاثیر منفی بر آن نیز به نمادهای آریا، مارون و شگوبا تعلق داشت.

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات