بورس در سال جاری مثبت است؟

بورس در سال 1400
دوشنبه، 1400/1/9

دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفتگویی تلویزیونی مطالب مهمی را عنوان کرده است که با توجه به اهمیت آنها، وبسایت بورس نما جهت اطلاع‌رسانی به همراهان وبسایت بورس‌نما منعکس می کند. این گفتگو به 5 بحش به شرح زیر قابل بخش بندی است:

فضای مثبت بازار سرمایه در سال 1400

دهقان دهنوی: شواهد و آمارها نشان می دهند اقتصاد در سال جاری از رکود خارج خواهد شد، که به همین دلیل فضای بازار سرمایه نیز در سال 1400 مثبت است.

عوامل موثر در صعود و نزول بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفتگوی تلویزیونی با صدا و سیما سه عامل را در در صعود و نزول بورس موثر دانست که عبارت بودند از:
(1) فضای اقتصاد کلان کشور (2) عوامل و اشکالات ساختاری مانند قیمت گذاری های دستوری و برخی اظهار نظرها و (3) شفافیت اطلاعات

بی اعتمادی به بازار سرمایه

دهنوی با پذیرش اینکه اعتماد به بازار سرمایه آسیب دیده است اضافه کرد که صحبت کردن به تنهایی کافی نیست و اگر پشت آن عمل نباشد، سبب بی اعتمادی می شود. همچنین وی اعلام کرد که جریان اطلاعات باید تقویت شده، اطلاعات شفاف و دقیق تری به سهامداران ارائه شود و نظارت ها نیز تقویت و اتوماتیک شوند.

آزاد سازی سهام عدالت

وی در اظهار نظر دیگر در خصوص آزادسازی سهام عدالت گفت: آزادسازی فروش سهام عدالت سبب شد که فشار فروش زیادی در بازار ایجاد شود که به همین دلیل فروش آن متوقف شد و در پی یافتن راه هایی برای نقد پذیری آن به شکل غیر مستقیم هستند.

افزایش بازدهی شرکت های بورسی

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان در خصوص چشم انداز بازار سرمایه در سال جاری گفت: آمارها حاکی از خروج کشور از رکود در سال جاری است. به گفته وی عملکرد شرکت های موجود در بازرار سرمایه هم نشانگر این است که سود دهی و بازدهی شرکت های بورسی به شدت افزایش پیدا کرده است و هنگامی که اقتصاد وارد رونق می شود، فضای بازار نیز مثبت می شود.

جواد مهدی‌نیا
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات