ایران در زمینه تولید کاتالیستهای آمونیاک خودکفا می شود

تولید کاتالیستهای تولید آمونیاک در ایران
پنجشنبه، 1400/1/5

 ایران به زودی از واردات تمامی کاتالیست‌های محصولات اوره و آمونیاک خودکفا می‌شود؛ این خبری بود که مدیرعامل شرکت پتروشیمی هنگام پس از اعلام واگذاری ساخت آخرین کاتالیست مصرفی محصولات زنجیره اوره و آمونیاک به شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در جمع خبرنگاران عنوان کرد.

به گزارش شانا به نقل از ستاد خبری نمایشگاه و همایش تخصصی ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، علیرضا جوانمردی در حاشیه برگزاری این رویداد تخصصی در جمع خبرنگاران با اشاره به امضای قرارداد طراحی و ساخت کاتالیست مصرفی واحدهای آمونیاک با شرکت‌های سازنده ایرانی، گفت: در زنجیره تولید محصولات اوره و آمونیاک، هشت کاتالیست مصرف می‌شود که تاکنون هفت کاتالیست بومی‌سازی شده است.
وی با اعلام اینکه تفاهم‌نامه ساخت آخرین کاتالیست مصرفی واحدهای اوره و آمونیاک امضا شده و امیدواریم به‌زودی ایران به جمع دارندگان دانش‌فنی تولید کاتالیست «سنتز آمونیاک» بپیوندد، تصریح کرد: با ساخت این کاتالیست، مجموعه کاتالیست‌های مصرفی زنجیره اوره و آمونیاک ایرانی می‌شود و از واردات کاتالیست‌های مصرفی این زنجیره بی‌نیاز می‌شویم.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی هنگام با اشاره به برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری واحد آمونیاک پتروشیمی هنگام در سال ۱۴۰۰، یادآور شد: امیدواریم پس از راه‌اندازی واحد آمونیاک، به فاصله چند ماه واحد اوره این طرح پتروشیمی هم در مدار بهره‌برداری قرار گیرد.
دومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با مشارکت بیش از ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان، سازنده تجهیزات، پتروشیمی‌ها، بانک‌ها و مؤسسه‌های مالی و اعتباری بازار سرمایه از روز دوشنبه (۲۷ بهمن‌ماه 99) آغاز به‌کار کرد و دو روز بعد به کار خود پایان داد.

علیرضا زارع
لینک کوتاه
دیدگاه خود را ثبت کنید
دیدگـاه مخاطبــان
لوگوی بورس نما

آموزش سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سهام، تحلیل ها، فیلترها و اخبار روزانه، تحلیل بنیادی و تکنیکال، بررسی روانشناسی بازار، ارزهای دیجیتال و ... در وبسایت بورس نما برای مخاطبین محترم فراهم شده است. امکان تبادل و تبلیغات لینک و بنر نیز برای کسب سئوی بهتر، رتبه بهتر الکسا و معرفی محصولات و برند شما در بخش تبلیغات و تبادل لینک و بنر سایت فراهم شده است.


تبلیغات
تبلیغات